היתר הדברה מספר: 3091 ו-1490

|

באישור המשרד לאיכות הסביבה ✔️

Bergerz סֵמֶל

דרך נגבה 71

רמת-גן, ישראל

→ נווטו באתר

הדברת עש הבגדים

כבר זמן מה שאתם שבארונות שלכם מתגורר עש המזיק לבגדים? אל דאגה ישנה דרך לטפל גם במזיקים מעין אלה, פשוט צריך לבצע הדברת עש או נדלים. אבל כמו עם כל מזיק אחר חשוב שאנשי המקצוע מהם תקבלו שירות יהיו בעלי ידע וניסיון ויתאימו את שיטת ההדברה למקרה ולמזיק הספציפיים. ברגר הדברה מתמחה בהדברת כל זני וסוגי החרקים, הזוחלים והמכרסמים ועושה שימוש בחומרים בטוחים תוך עמידה בתקנים מחמירים, צרו עמנו קשר ונספק לכם פתרון מוצלח לבעיה.

הדברת עש החל מ-250 ₪

 • ניקוי וחיטוי המקום - כולל אחריות מלאה בסיום העבודה
 • מדביר מוסמך ברישיון המשרד להגנת הסביבה
 • שירות 24 שעות ביממה
 • שירות בפריסה ארצית רחבה

להתייעצות עם מדביר מוסמך, חייגו אלינו:

קצת מידע על העש

לעש יש כמה גלגולים שהוא עובר במהלך חייו, מה שלא רבים יודעים זה שזחל העש הוא זה שגורם לנזק לא העש שצורתו היא כמו של פרפר. הן את הזחלים והן את העשים הבוגרים ניתן למצוא לעתים בארונות בגדים, לעתים אפילו את הפקעות מהן הם בוקעים מאוחר יותר, אך זחלי העש הם אלה שנוטים לכרסם בדים בסביבה הביתית, כאשר בטבע הזחל ניזון בעיקר מכותנה, פטריות, פירות ושאר גידולים.

לעתים ניתן להיפטר מעש על ידי שימוש במוצרים או תכשירים שאפשר לרכוש בחנויות, כמו גם לדאוג לאוורר מפעם לפעם את הארונות ולכבס כל בגד בטרם הוא מושם בארון. במקרים בהם פתרונות מעין אלה לא עוזרים או שמעוניינים לנקוט פעולה אפקטיבית אפשר כמובן לבצע הדברת עש בידי מדבירים מוסמכים.

לקבלת הצעת מחיר וייעוץ בחינם, חייגו:

או השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם:

לקבלת הצעת מחיר וייעוץ בחינם, חייגו אלינו:
או השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם:

לחצו כאן למידע נוסף על הדברת מזיקים מקצועית על ידי מדביר מומחה.

מידע מורחב על עשים

מדריך מקיף זה נועד לספק גישה הוליסטית להדברת עש. הוא מכסה מגוון טכניקות יעילות למניעת נגיעות עש, מהבנת התנהגות עש ועד יישום אמצעי מניעה ואסטרטגיות טיפול שונות. מדריך זה הוא כלי הכרחי לבעלי בתים, לאנשי מקצוע בתחום הדברה ולכל מי שמעוניין לשמור על סביבה נטולת עש.

1. הבנת התנהגות עש: מדוע הם נמשכים לביתך?

עשים נמשכים לבית שלך מכמה סיבות. ראשית, עשים נמשכים באופן טבעי למקורות אור, במיוחד בלילה. זה מסביר מדוע הם נראים לעתים קרובות מתנופפים סביב מנורות וגופי תאורה אחרים. בנוסף, עשים נמשכים לחום ולחות שהבתים מספקים, מה שגורם להם לחפש מחסה בתוך הבית.

סיבה נוספת שעשים נמשכים לביתך היא נוכחותם של מקורות מזון. עש מזווה, למשל, נמצאים בדרך כלל בארונות מטבח ובמזווה, שם הם יכולים להאכיל מפריטי מזון מאוחסנים כגון דגנים, דגנים ופירות יבשים. עש בגדים, לעומת זאת, נמשכים לסיבים טבעיים כמו צמר, משי ופרווה, מה שהופך את הארונות וארונות הבגדים שלך לקרקע גידול מושלמת עבורם.

יתר על כן, עשים נמשכים לריח של פרומונים שמשחררים עשים אחרים. המשמעות היא שאם כבר יש לכם מכת עש בבית, זה יכול לשמש כמגנט לעשים נוספים. הפרומונים משמשים אות להזדווגות ויכולים למשוך עש זכרים ממרחק ניכר.

ההבנה מדוע עש נמשכים לביתך חיונית בפיתוח אסטרטגיית הדברת עש יעילה. על ידי התייחסות לגורמים המושכים עש, ניתן להפחית משמעותית את הסיכויים להדבקה. זה כולל מזעור מקורות אור בלילה, שמירה על רמות אוורור ולחות נאותות ואחסון מוצרי מזון במיכלים אטומים.

2. ‘דע את אויבך’: זיהוי סוגים שונים של עש

לדעת כיצד לזהות סוגים שונים של עש חיוני בהדברת עש יעילה. ישנם מספר סוגים נפוצים של עש שיכולים לתקוף את הבית שלך, כל אחד עם המאפיינים וההתנהגויות שלו.

עש הבגדים, הוא מזיק ביתי נפוץ. הוא קטן, ובעל צבע זהוב עם שערות זהוב אדמדם על ראשו. עש בגדים ידועים לשמצה בשל פגיעה בסיבים טבעיים כגון צמר, משי ופרווה. הם יוצרים קורי משי וניזונים מחומרים אלו, וגורמים לחורים ולנזקים לבגדים ובדים.

עש המזווה, הוא מטרד נפוץ נוסף. הוא מעט גדול יותר מעש הבגדים, באורך. לעש המזווה יש צבע חום-אדמדם ייחודי עם פס אפורה על כנפיהם. הם שורצים פריטי מזון מאוחסנים, במיוחד דגנים, דגנים, אגוזים ופירות יבשים. עש מזווה נצפה לעתים קרובות מעופפים באזורי המטבח והמזווה.

עש הבית החום הוא סוג נוסף של עש שיכול לפלוש לביתכם. צבעו חום בהיר ויש לו מוטת כנפיים. עש בית חום נמשך לסיבים טבעיים ועלולים לגרום נזק לשטיחים, לריפוד ולבגדים מאוחסנים.

עש המזון, או עש הקמח הים תיכוני, הוא עש גדול יותר עם מוטת כנפיים. יש לו כנפיים בולטות בצבע חום אדמדם עם פסים גליים. עש ארוחה פוגע במוצרי מזון מאוחסנים, כולל קמח, דגנים ומזון לחיות מחמד. הם נמצאים בדרך כלל במטבחים, במזווה ובאזורי אחסון מזון.

הדברת עש הבגדים

3. כיצד לזהות נגיעות עש: סימנים ותסמינים

איתור התקף עש בשלב מוקדם הוא חיוני במניעת נזק נוסף לחפצים שלך. ישנם מספר סימנים ותסמינים שיכולים להצביע על נוכחות של עש בביתך.

 • 1. עשים בוגרים גלויים:
  אחד הסימנים הברורים ביותר של נגיעות עש הוא נוכחותם של עשים בוגרים המתעופפים בביתכם, במיוחד באזורים כמו ארונות, מזווה ומקומות אחסון. שימו לב למראה של חרקים קטנים ומתנפנפים עם כנפיים.
 • 2. בדים פגומים:
  עש ידועים לשמצה בכך שהם ניזונים מסיבים טבעיים כמו צמר, משי ופרווה. בדוק את הבגדים, השטיחים, הריפודים ופריטי הבד האחרים שלך לאיתור סימני נזק, כולל חורים, קצוות לעוסים וסיבים רופפים.
 • 3. צינורות משי או קורים:
  עש בגדים יוצרים לעתים קרובות צינורות משי או קורים באזורים שבהם הם שורצים. חפשו את המבנים המשייים הללו בפינות, סדקים ועל פני הבדים.
 • 4. זחלים או זחלים:
  זחלי עש או זחלים הם בדרך כלל האשמים מאחורי נזקי הבד. הם קטנים ולעתים קרובות קשה לזהות אותם, אבל אתה עלול למצוא אותם זוחלים על בגדים, בתוך בדים מקופלים או ליד מקורות המזון שלהם.
 • 5. גולם או גולם:
  עש עוברים מחזור חיים הכולל את שלב הגולם או הגולם. חפשו גולם או גלמים קטנים ומשיי באזורים נסתרים כמו פינות ארונות או מאחורי רהיטים.
 • 6. נוכחות ביצי עש:
  עש מטילים ביצים על בדים או משטחים מתאימים אחרים, הבוקעים לזחלים. ביצים אלו הן זעירות וקשה לראות אותן בעין בלתי מזוינת. עם זאת, אם אתה מבחין בכתמים קטנים או לבנים על הבדים שלך, זה יכול להיות סימן להדבקה של עש.

4. מניעה עדיפה על הדברה: איך למנוע הדבקה של עש?

מניעת נגיעות עש עדיפה תמיד על פני התמודדות לאחר שכבר התרחשה. על ידי יישום מספר אמצעים פשוטים, תוכלו להפחית משמעותית את הסיכון לחדירת עש לביתכם.

 • – ניקיון הוא המפתח:
  עש נמשכים ללכלוך, אבק וחלקיקי מזון. שואב ואבק בקביעות את הבית שלך, תוך שימת לב יתרה לאזורים שבהם נפוץ עש, כגון ארונות, מקומות אחסון ומזווה. שמור על ביתך נקי וללא פסולת ופירורים.
 • – אחסן בגדים בצורה נכונה:
  עשים נמשכים במיוחד לסיבים טבעיים, ולכן אחסון נכון של בגדים הוא חיוני. שטפו או נקו את הבגדים שלכם לפני אחסונם, מכיוון שעשים נמשכים לשמני גוף ולכתמי מזון. אחסן בגדים במיכלים אטומים או בשקיות לבוש, ושקול להשתמש בתכשירי עש כגון שבבי ארז או שקיות לבנדר.- בדוק את הבגדים וסובב אותם באופן קבוע:
  עשים נוטים לכוון לבגדים שאינם מופרעים לתקופות ארוכות. בדוק באופן קבוע את ארון הבגדים שלך וסובב את הבגדים שלך כדי לוודא שכל הפריטים נמצאים בשימוש. זה יעזור לחשוף כל נגיעות פוטנציאליות ולשבש את מחזור הרבייה של העשים.
 • – אטום סדקים ופתחים:
  עש יכול להיכנס לביתך דרך סדקים ופתחים קטנים. בדוק את החלונות, הדלתות והקירות שלך לאיתור פערים ואטום אותם כראוי. שימו לב לאזורים שבהם צינורות שירות או כבלים נכנסים לביתכם, שכן אלו יכולים לשמש גם כנקודות כניסה לעש.
 • – שמור על מזון בטוח:
  עש מזווה, הידוע גם כעש ארוחה הודית, הם מטרד נפוץ במטבחים. אחסן מזון במיכלים אטומים כדי למנוע גישה של עש אליו. נקה באופן קבוע את המזווה שלך, בדוק אם יש סימני נגיעות והשליך את כל הפריטים המושפעים באופן מיידי.
 • – השתמש בחומרי עש טבעיים:
  עשים נדחים על ידי ריחות מסוימים, כגון לבנדר, ארז והדרים. שקול להשתמש בחומרי דוחי עש טבעיים, כגון שקיות או שמנים אתריים, בארונות ובאזורי האחסון שלך. אלה יכולים לעזור להרתיע עש מלהיכנס לביתך.

5. פריקת דוחי עש: האם הם באמת יעילים?

בכל הנוגע להדברת עש, קיימים בשוק תכשירי עש מסחריים שונים. מוצרים אלה מתיימרים להרתיע ביעילות עש ולמנוע נגעים. עם זאת, חשוב להבין את יעילותם ומגבלותיהם לפני שמסתמכים עליהם כשיטה היחידה להדברת עש.

חומר דוחה עש נפוץ הוא כדורי נפטלין. נפטלין מכילים כימיקלים כמו נפתלין או פרדיכלורובנזן, המשחררים ריח חזק שנועד להדוף עש. נפטלין אמנם יכול להיות יעיל בהרחקת עש, אך יש להם גם סיכונים בריאותיים. הכימיקלים בנפטלין יכולים להיות רעילים אם נבלעים או נשאפים, מה שהופך אותם לא מתאימים למשקי בית עם ילדים או חיות מחמד.

אפשרות פופולרית נוספת היא מוצרי עץ ארז, כמו כדורי ארז או ארונות מצופים בארז. עץ ארז מכיל שמנים טבעיים הדוחים עש. מוצרים אלו יכולים להיות יעילים בהרתעת עש, אך יעילותם עשויה להצטמצם עם הזמן ככל שהריח דועך. בנוסף, ייתכן שיהיה צורך לחדש או להחליף מוצרי ארז באופן קבוע כדי לשמור על יעילותם.

תכשירי עש צמחיים, כגון שקיות לבנדר או שמנים אתריים, זמינים גם כן. הדוחים הטבעיים הללו פולטים ריח נעים שעשים לא מושכים אותו. למרות שהם לא חזקים כמו דוחים על בסיס כימיקלים, הם מספקים אפשרות בטוחה וידידותית יותר לסביבה. עם זאת, היעילות שלהם עשויה להשתנות, וייתכן שיהיה צורך להחליף או לרענן מעת לעת.

דוחי עש אולטראסוניים הם אופציה נוספת בשוק. מכשירים אלו פולטים גלי קול בתדר גבוה שאמורים להדוף עש. עם זאת, קיימות עדויות מדעיות מוגבלות התומכות ביעילותן. חלק מהמחקרים מצביעים על כך שלדחי קולי עשויה להיות השפעה מינימלית על התנהגות עש, בעוד שאחרים מצביעים על כך שעשים יכולים להתרגל במהירות לגלי הקול.

6. שיטות הדברת עש עשה זאת בעצמך: האם אתה יכול לעשות זאת בעצמך?

בכל הנוגע להדברת עש, ישנן מספר שיטות עשה זאת בעצמך (עשה זאת בעצמך) שתוכל לנסות לפני הזמנת עזרה מקצועית. שיטות אלו יכולות להיות יעילות בניהול נגיעות עש, במיוחד בשלבים הראשונים. עם זאת, חשוב לציין כי נגיעות חמורות עשויות לדרוש התערבות מקצועית. הנה כמה שיטות הדברת עש עשה זאת בעצמך שכדאי לקחת בחשבון:

 • 1. ניקוי ושאיבת אבק:
  אחד הצעדים הראשונים בהדברת עש עשה זאת בעצמך הוא לנקות ולשאוב את הבית שלך ביסודיות. עשים נמשכים לפירורי מזון, לשפוך ולפסולת, כך ששמירה על סביבה נקייה יכולה לעזור להרתיע אותם. שימו לב היטב לאזורים כמו מזווה, ארונות ומקומות אחסון שבהם סביר יותר שהעשים יתחבאו. שאיבת אבק לא רק מסירה עש בוגרים אלא גם את הביצים והזחלים שלהם, ומונעת הדבקה נוספת.
 • 2. אחסון נכון:
  אחסון נכון הוא המפתח למניעת התקפי עש. עש נמשך לרוב לסיבים טבעיים כמו צמר, משי ופרווה. כדי להגן על הבגדים והבדים שלך, אחסן אותם במיכלים אטומים או בשקיות לבוש. שקול להוסיף למיכלי האחסון שלך תכשירי עש כמו כדורי ארז או שקיקי לבנדר כדי להרתיע עוד יותר את העשים.
 • 3. הקפאה וטיפול בחום:
  אם אתה חושד בהדבקה של עש בבגדים או בבדים שלך, אתה יכול לנסות הקפאה או טיפול בחום כדי להרוג את הביצים, הזחלים והעשים הבוגרים. הקפאת הפריטים שלך למשך 48 שעות לפחות בטמפרטורות מתחת ל-18 מעלות צלזיוס (-0.4 מעלות פרנהייט) יכולה למעשה להרוג עש. באופן דומה, טיפול בחום יכול להיעשות על ידי שטיפת הפריטים הנגועים במים חמים או שימוש במייבש חם למשך 30 דקות לפחות. שיטות אלו יכולות לסייע בהעלמת עש בשלבים שונים של מחזור חייהם.

לקבלת הצעת מחיר וייעוץ בחינם, חייגו:

או השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם:

לקבלת הצעת מחיר וייעוץ בחינם, חייגו אלינו:
או השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם:

7. הדברת עש מקצועית: מתי כדאי להתקשר למומחים?

בעוד ששיטות עשה זאת בעצמך יכולות להיות יעילות עבור נגיעות עש קלות, ישנם מצבים מסוימים שבהם עדיף להזמין מומחים מקצועיים להדברת עש. להלן כמה תרחישים שבהם מומלצת התערבות מקצועית:

 • 1. נגיעות חמורות:
  אם יש לך נגיעות עש חמורה שנפוצה או מתמשכת למרות מאמציך, רצוי לפנות לעזרה מקצועית. למומחי הדברת עש מקצועיים יש את הידע, הניסיון והציוד המיוחד כדי לחסל ביעילות נגיעות בקנה מידה גדול.
 • 2. אזורים שקשה להגיע אליהם:
  עש יכול להסתתר באזורים שקשה להגיע אליהם כמו חללי קיר, עליות גג או חללי זחילה. אם אתם חושדים בפעילות עש באזורים אלו, עדיף להתקשר לאנשי מקצוע שיוכלו לגשת בבטחה לחללים הללו ולטפל בהם כראוי. יש להם את המומחיות לזהות את מקור הנגיעות ולמקד אותו ישירות.
 • 3. הדבקות חוזרות:
  אם חווית התקפי עש בעבר והם חוזרים על עצמם למרות אמצעי המניעה שלך, זה עשוי להיות אינדיקציה לבעיה בסיסית עמוקה יותר. מומחי הדברת עש מקצועיים יכולים לערוך בדיקה יסודית של הנכס שלך כדי לזהות מקורות או תנאים נסתרים שעלולים למשוך עש, וליישם פתרונות ארוכי טווח.
 • 4. דאגות בריאות ובטיחות:
  סוגים מסוימים של עש, כגון עש בגדים, עלולים לגרום לנזק לבדים ולבגדים היקרים שלך. אם יש לכם פריטים יקרים או סנטימנטליים שנמצאים בסיכון, עדיף להזמין אנשי מקצוע שיוכלו להעניק טיפולים ממוקדים להגנה ולשמירה על החפצים שלכם.

8. ‘מחוץ לארון’: איך מטפלים בהדבקה של עש בגדים?

נגיעות עש בגדים עלולות להיות מתסכלות ומזיקות במיוחד, שכן מזיקים אלו יכולים להמיט הרס על הבגדים והבדים היקרים שלכם. להלן מספר שיטות יעילות לטיפול בהדבקות של עש בגדים:

 • 1. זהה ובודד פריטים נגועים:
  השלב הראשון בטיפול בהתפשטות עש הבגדים הוא זיהוי הפריטים הנגועים. חפש סימני נזק כגון חורים קטנים, רצועות או מארזי זחלים. לאחר זיהוי, יש לבודד מיד את הפריטים הללו כדי למנוע התפשטות נוספת של ההדבקה. מניחים אותם בשקיות ניילון או מיכלים אטומים כדי להכיל את העשים והזחלים.
 • 2. נקה היטב פריטים נגועים:
  ניקוי פריטים נגועים הוא חיוני כדי לחסל את עש הבגדים והביצים שלהם. שטפו בגדים, מצעים ובדים פגועים במים חמים (רצוי מעל 120 מעלות צלזיוס) כדי להרוג כל זחל, ביצים או עש בוגר. יבש אותם על אש גבוהה לפחות 30 דקות כדי להבטיח חיסול מוחלט. ניקוי יבש יעיל גם בהריגת עש בגדים.
 • 3. טיפולי הקפאה וחום:
  עבור פריטים עדינים שלא ניתן לכבס, טיפולי הקפאה או חום יכולים להיות יעילים. הניחו את הפריטים הנגועים בשקיות ניילון אטומות והקפיאו אותם למשך 72 שעות לפחות כדי להרוג את כל השלבים של עש הבגדים. לחילופין, ניתן להשתמש בטיפולי חום על ידי הנחת הפריטים במייבש על חום גבוה למשך 30 דקות או באמצעות ספינת קיטור.לאחר שהפריטים הנגועים טופלו, חשוב לנקות ולשאוב היטב את האזורים שמסביב. שימו לב היטב לארונות, למגירות ולכל חללי אחסון אחרים שבהם עלולים להסתתר עש בגדים. השלך את שקית הוואקום או רוקן את המיכל בחוץ כדי למנוע מכל עש ששרד לתקוף מחדש את הבית שלך.כמו כן, יש לנקוט באמצעי מניעה כדי להימנע מהידבקות עתידית של עש בגדים. אחסן את הבגדים במיכלים אטומים או בשקיות לבוש, שאב ונקה בקביעות אזורי אחסון, ושקול שימוש בחומרי עש כגון שבבי ארז, שקיות לבנדר או נפטלין.

9. הדברת עש: מהם הפתרונות לטווח ארוך?

כאשר מדובר בהדברת עש ארוכת טווח, חשוב לטפל בגורמים השורשיים להדבקות וליישם אמצעי מניעה. להלן מספר פתרונות יעילים לטווח ארוך:

 • 1. נוהלי אחסון נאותים:
  ודא שכל הבגדים, הבדים והפריטים הרגישים מאוחסנים במיכלים אטומים או בשקיות אטומות בוואקום. זה עוזר למנוע מעשים לגשת ולהטיל ביצים על פריטים אלה. בדוק ונקה באופן קבוע את מיכלי האחסון הללו כדי לחסל כל ביצים או זחלים פוטנציאליים.
 • 2. ניקוי רגיל:
  שמרו על סביבה נקייה ונטולת עומס כדי למנוע מעשים למצוא מקומות רבייה מתאימים. שאבו שטיחים, שטיחים וריפוד באופן קבוע כדי להסיר כל ביצים, זחלים או פסולת מזון שעלולים למשוך עש. שימו לב במיוחד לאזורים שבהם שיער חיות מחמד, פירורי מזון או מוך נוטים להצטבר.
 • 3. דוחי עש טבעיים:
  שקול להשתמש בתכשירי עש טבעיים כגון שקיות לבנדר, שבבי ארז או רוזמרין מיובש. האפשרויות הטבעיות הללו פולטות ריחות שעשים לא נעימים, ועוזרות להרתיע אותם מלפלוש לחפציך. החלף את הדוחים הללו מעת לעת כדי להבטיח את יעילותם.
 • 4. הדברה מקצועית:
  אם יש לך הדבקה מתמשכת או חמורה של עש שאינך מצליח לשלוט בעצמך, ייתכן שיהיה צורך לפנות לשירותי הדברה מקצועיים. למומחי הדברת מזיקים יש את הידע, הניסיון והמשאבים להדביר ביעילות את נגיעות העש ולספק פתרונות לטווח ארוך. הם יכולים להעריך את היקף ההדבקה, להמליץ על טיפולים מתאימים ולהציע הנחיות לגבי אמצעי מניעה.

לסיכום, הדברת עש כרוכה בגישה רבת פנים הכוללת הבנת מחזור חייהם, זיהוי סוג נגיעות העש ויישום תכנית טיפול יעילה. זה גם חיוני לשמור על אמצעי מניעה קבועים כדי להבטיח סביבה נקייה מעש. בעזרת מדריך זה תוכלו להילחם ביעילות בהדבקות עש ולמנוע התרחשויות עתידיות.

לקבלת הצעת מחיר וייעוץ בחינם, חייגו:

או השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם:

לקבלת הצעת מחיר וייעוץ בחינם, חייגו אלינו:
או השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם:

רוצים להעלים את המזיקים? התקשרו עכשיו

או השאירו פרטים ונחזור אליכם במהירות:

איזורי השירות שלנו

השאירו פרטים ונחזור אליכם במהירות:

או חייגו אלינו וקבלו הצעת מחיר משתלמת