היתר הדברה מספר: 3091 ו-1490

|

באישור המשרד לאיכות הסביבה ✔️

Bergerz סֵמֶל

דרך נגבה 71

רמת-גן, ישראל

→ נווטו באתר

הדברת מכרסמים

חדירת עכברים לבתים מתרחשת בדרך כלל לאחר עונת הקציר המאלצת את העכברים להימלט ממחבואם בשדות. עכברושים לעומת זאת מהווים איום כל השנה ולא בעונה ספציפית. הסיכונים הקשורים במזיקים מסוג המכרסמים ידועים ובראשן זיהומים העברת מחלות קשות והפצתן לבני האדם.

הדברת מכרסמים החל מ-250 ₪

  • ניקוי וחיטוי המקום - כולל אחריות מלאה בסיום העבודה
  • מדביר מוסמך ברישיון המשרד להגנת הסביבה
  • שירות 24 שעות ביממה
  • שירות בפריסה ארצית רחבה

להתייעצות עם מדביר מוסמך, חייגו אלינו:

עובדות שיש לדעת על מכרסמים לפני ביצוע הדברה

לעכברים ועכברושים ראיה לא חדה כלל וכלל והם אינם רואים טוב מעבר לטווח של מטר. עם זאת יש להם חוש תנועה מפותח ביותר עד לטווח של 20-35 מטרים קדימה ולרוב הם עיוורי צבעים. עיקר פעילותם של מכרסמים היא בשעות הלילה.

למכרסמים כמו עכברים ועכברושים חוש טעם מפותח ועל כן פיתיונות המכילים חומרי הדברת מכרסמים או נגועים בניחוחות של כימיקלים אחרים עשויים לדחות אותם. גם פיתיונות בהם נגעו לאחר עישון סיגריה עשויה לגרום למכרסמים להירתע מלגעת בפיתיון. למכרסמים ובמיוחד לעכברים ועכברושים יש גם חוש ריח מפותח. הם מסמנים את פתחי היציאה מהמסתור שלהם באמצעות שתן ונעזרים בחוש הריח שלהם לזיהוי הריח במסלול שבין פתח היציאה מהמסתור ומקור המזון

חושי השמיעה והמישוש של מכרסמים ובמיוחד של עכברים ועכברושים מפותחים הודות לשערות הרגישות שלעל גופם. הם נסמכים בעיקר על ריח ומגע שינחו אותם לעבר תנועה. מרבית העכברושים מסמנים את הטריטוריה שלהם בטווח של 35-75 מטרים מהקן. בקרב עכברים הטריטוריה הממוצעת בתוך בניינים הנה בטווח של 6-25 מטרים – מידע זה אקוטי כשמעוניינים לבצע הדברה של מכרסמים. יש למפות את השטח היטב

שיטות להדברת מכרסמים

סטריכנין החומר המוכר כרעל עכברים הינו אלקלואיד גבישי רעיל הגורם לעוויתות שרירים ובסופו של דבר למוות עקב חנק או תשישות. הסטריכנין מסוכן ביותר גם לבני אדם וליונקים אחרים כגון כלבים וחתולים, מה שמסביר את הירידה החדה בשימוש בסטריכנין כאמצעי הדברת מכרסמים החל משנות ה- 90 של המאה ה- 20.

פתרון אפשרי אחר הוא פיזור חומר רעיל כמו גלילי רעל אנטי-קוגלנטי (חומר הנוגד קרישה). הדברת מכרסמים בשיטה זו מתבצעת באופן זה: המכרסם אוכל את הרעל ונוגד הקרישה גורם לו למות מאיבוד דם בהשפעה אטית של שבוע-שבועיים. גם שימוש ברעל זה הינו מסוכן ביותר לבני האדם וגם לחיות הבית (משום שמנגנון קרישת הדם של היונקים זהה לזה של המכרסמים) ולכן מומלץ כי חברת הדברה מוסמכת תבצע הדברת מכרסמים ותדאג לניקוי השטח לאחר הריסוס.

התחליף הנפוץ לסטריכנין הינו פיתיון המכיל את החומר אבץ פוספיד. בתהליך של הידרוליזה משתחרר לאוויר ריח חזק של החומר פוספין מהפיתיון – ריח הידוע כמושך מכרסמים ובמיוחד עכברים ועכברושים אך דוחה חיות אחרות. פיתיונות אבץ פוספיד מיוצרים בדרך כלל בצורה של אבקה שחורה, המכילה 75% אבץ פוספיד, ו-25% אנטימון אשלגן טרטרט – חומר הגורם להקאה למקרה והחומר נבלע בטעות על ידי בני אדם או חיות בית.

הדברה של מכרסמים בצורת מלכודות מכאניות ידידותיות הרבה יותר לאדם ולסביבה ויעילות יותר בלכידת מכרסמים. בכל אופן ההמלצה הגורפת היא לא לנסות לטפל לבד בבעיית מכרסמים. באם זיהיתם עכברים או עכברושים בביתכם פנו לחברת הדברות מוסמכת בעלת רישיון מהמשרד לאיכות הסביבה. שימו לב כי חברת ההדברה המבצעת את העבודה מחזיקה במלכודות שאושרו לשימוש על ידי המשרד לאיכות הסביבה.

זקוקים למדביר מקצועי?

חברת ברגר הדברות ישמחו לסייע לכם בכל הקשור להדברת נמלים מקצועית בביתכם. ליצירת קשר אתם מוזמנים להתקשר 1-700-505-400.

לקבלת הצעת מחיר וייעוץ בחינם, חייגו:

או השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם:

לקבלת הצעת מחיר וייעוץ בחינם, חייגו אלינו:
או השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם:

רוצים להעלים את המזיקים? התקשרו עכשיו

או השאירו פרטים ונחזור אליכם במהירות:

איזורי השירות שלנו

השאירו פרטים ונחזור אליכם במהירות:

או חייגו אלינו וקבלו הצעת מחיר משתלמת