היתר הדברה מספר: 3091 ו-1490

|

באישור המשרד לאיכות הסביבה ✔️

Bergerz סֵמֶל

דרך נגבה 71

רמת-גן, ישראל

→ נווטו באתר

הדברה לעסקים

כיצד מתבצעת הדברה לעסקים?

בדיוק כמו שזה עלול לקרות אצלנו בבית, גם בעסק או חברה יכול להגיע היום בו נבחין בכמה יצורים קטנים פה ושם שיחפשו אחר שאריות מזון או במקרים חמורים יותר, יחפשו פונדקאי למצוץ את דמו ולהתרבות. היצורים הללו יקראו ברוב המקרים “מזיקים” והם עלולים לסכן מאוד את יושבי הבית והמשרד. אם נתקלתם בהם, כנראה שאתם צריכים לבדוק לגבי הדברת עסק.

הדברת עסק החל מ-250 ₪

 • ניקוי וחיטוי המקום - כולל אחריות מלאה בסיום העבודה
 • מדביר מוסמך ברישיון המשרד להגנת הסביבה
 • שירות 24 שעות ביממה
 • שירות בפריסה ארצית רחבה

להתייעצות עם מדביר מוסמך, חייגו אלינו:

מהו ההליך המקובל?

ראשית יש לזהות את המזיק בצורה מקצועית. לעיתים נחשוב כי נדע בדיוק מהו, אך תופתעו לגלות שלא תמיד המקרה ברור.

צרו קשר עם חברת הדברה מוסמכת בעלת ניסיון. נציג מטעם החברה יגיע אליכם לצורך זיהוי המזיק וידריך אתכם לגבי מה שעליכם לעשות ולהכין עבור יום ההדברה, למרות שמזיקים שונים יצריכו טיפול שונה, התהליך הוא די דומה ברוב המקרים:

 • סביר להניח כי יהיה עליכם לפנות את כל העובדים מן המשרד למשך יום ההדברה שכן הדברה כוללת לרוב שימוש בכימיקלים הרעילים לאדם .ייתכן ותרצו לפנות גם ציוד שלא תרצו לסכן או לנקות ביסודיות לאחר מכן.
 • כסאות וכורסאות ושאר רהיטים עומדים תצטרכו לפנות מן הרצפה ולהרים למקום גבוה כדי שלמדביר יהיה נוח להגיע לכל מקום בחדר ובעיקר לאזורים נסתרים שם אוהבים המזיקים להסתתר ולהתחבא.
 • לצורך הדברת עסק יסודית, יהיה על המשרד להיות סגור מספר שעות בטרם תוכלו לאוורר את המקום ולפתוח דלתות וחלונות. אם למחרת היום העובדים אמורים לשוב אל בית העסק, דאגו לכניסת אוויר מקסימלית במשך הלילה.
 • על פי הנחיות המדבירים, תוכלו לשטוף את הרצפה ואת משטחי העבודה רק מספר שעות לאחר הדברה לעסקים שביצעו אצלכם במשרד, אך כאשר תשטפו, שימו לב שאתם יסודיים ומגיעים גם לאזורים המוסתרים.

ברגר הדברות מתמחים בהדברות נמלים, תיקנים, חולדות, פרעושים ושאר מזיקים. חברתנו היא חברה ותיקה ומנוסה הפועלת מזה 30 שנה להשמדת מזיקים בצורה יעילה, אחראית השומרת על תוצאותיה לאורך זמן. איתנו לא תצטרכו לדאוג ביטחונכם ותהיו בטוחים שאתם בידיים הטובות ביותר. פנו אלינו עוד היום ונתחיל בעבודה!

לקבלת הצעת מחיר וייעוץ בחינם, חייגו:

או השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם:

לקבלת הצעת מחיר וייעוץ בחינם, חייגו אלינו:
או השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם:

הדברה היא היבט חיוני לשמירה על סביבה עסקית בטוחה ובריאה. פוסט זה בבלוג יעמיק בחשיבות הדברה לעסקים, זיהוי מזיקים נפוצים, הבנת הסיכונים שהם מהווים, ובחינת השיטות והאסטרטגיות היעילות ביותר למניעה והתמודדות עם נגיעות. מטרתו היא לצייד בעלי עסקים ומנהלים במידע ובכלים הדרושים להם כדי לשמור על המקום שלהם נקי ממזיקים.

הבנת החשיבות של הדברה לעסקים

הדברה ממלאת תפקיד מכריע בשמירה על סביבה בטוחה ובריאה לעסקים. זה כרוך בניהול ומניעה של מזיקים כמו מכרסמים, חרקים ויצורים לא רצויים אחרים שעלולים לגרום לנזק משמעותי לרכוש ולהוות סיכונים בריאותיים חמורים לעובדים וללקוחות כאחד.

ראשית, שמירה על המוניטין של העסק היא חיונית. אף לקוח לא רוצה לראות מזיקים מתרוצצים על הרצפה או למצוא עדות לזיהום במזון שלו. נוכחות של מזיקים עלולה להכתים את תדמית העסק ולהוביל לביקורות שליליות, אובדן לקוחות, ובסופו של דבר, לירידה בהכנסות. על ידי יישום אמצעי הדברה יעילים, עסקים יכולים להבטיח שהשטחים שלהם יישארו נקיים, היגייניים וללא מזיקים, ובכך להגן על המוניטין שלהם ולשמור על אמון הלקוחות.

שנית, מזיקים עלולים לגרום לנזק משמעותי לרכוש ולתשתיות. טרמיטים, למשל, ידועים לשמצה ביכולתם להרוס מבני עץ, מה שמוביל לתיקונים יקרים ולשיבושים עסקיים אפשריים. באופן דומה, חולדות ועכברים יכולים ללעוס דרך חוטי חשמל, ולגרום לסכנות שריפה ולתקלות בציוד. על ידי השקעה בהדברה לעסקים, עסקים יכולים לשמור על הנכסים הפיזיים שלהם ולמנוע הפסדים כספיים פוטנציאליים.

לבסוף, בריאותם ורווחתם של העובדים והלקוחות צריכות להיות בראש סדר העדיפויות עבור עסקים. מזיקים נושאים מחלות ואלרגנים שונים שעלולים להוות סיכונים בריאותיים חמורים. לדוגמה, ידוע שג’וקים מעוררים אסטמה ואלרגיות, בעוד שמכרסמים יכולים להעביר מחלות כמו לפטוספירוזיס והנטווירוס. על ידי יישום אמצעי הדברה לעסקים, עסקים יכולים ליצור סביבת עבודה בטוחה ובריאה, להפחית את הסיכון למחלות ולהבטיח את רווחתם של כולם במקום.

זיהוי מזיקים נפוצים בסביבה העסקית

על מנת להילחם ביעילות במזיקים בסביבה העסקית, חיוני לזהות תחילה את האשמים הנפוצים שנמצאים לרוב אורבים בחללים מסחריים. על ידי הבנת המזיקים הספציפיים שעלולים לפגוע בעסק, ניתן לנקוט באמצעים מתאימים על מנת למנוע את כניסתם ולחסל את כל הנגיעות הקיימות.

אחד המזיקים הנפוצים ביותר שנתקלים בבתי עסק הם מכרסמים, כמו חולדות ועכברים. היצורים הקטנים הללו יכולים למצוא את דרכם בקלות לתוך בניינים דרך פערים בקירות, רצפות ותקרות. כשהם נכנסים, הם עלולים לגרום לנזק רב לרכוש ולזהם את המזון והאספקה בלשלשת ובשתן שלהם. בנוסף, מכרסמים ידועים כנשאים של מחלות שונות, מה שמגדיל עוד יותר את הסיכונים הבריאותיים שהם מהווים.

מזיק נפוץ נוסף בסביבה העסקית הוא התיקן. חרקים עמידים אלו נמשכים למקורות מזון ומשגשגים באזורים חמים ולחים. נוכחותם יכולה להדאיג במיוחד במסעדות, בתי מלון ומתקני עיבוד מזון, מכיוון שהם עלולים לזהם מזון ולהפיץ חיידקים ופתוגנים. ידוע כי מקקים מתרבים במהירות, מה שהופך את הגילוי וההתערבות המוקדמים לחיוניים במניעת זיהום מלא.

נמלים הן עוד מזיק נפוץ שעסקים נתקלים בו לעתים קרובות. הם נמשכים לחומרים מתוקים וסוכרים ויכולים להקים במהירות מושבות באזורים עם מקורות מזון בשפע. בעוד שנמלים נחשבות בדרך כלל למטרד, מינים מסוימים, כמו נמלים נגרים, עלולים לגרום נזק מבני למבנים על ידי חפירת עץ ליצירת קנים.

הסיכונים הבריאותיים והכלכליים של מזיקים

מזיקים בסביבה העסקית לא רק מהווים איום על בריאותם ורווחתם של העובדים והלקוחות אלא גם בעלי השלכות כלכליות משמעותיות. ראשית, מזיקים יכולים להעביר מחלות ומחוללי מחלות, ולהעמיד אנשים בסיכון לחלות. לדוגמה, מכרסמים יכולים להפיץ חיידקים כמו סלמונלה ולפטוספירה דרך הגללים והשתן שלהם, מה שמוביל להרעלת מזון וזיהומים אחרים. ג’וקים יכולים לעורר אלרגיות ואסטמה אצל אנשים רגישים, בעוד יתושים ידועים כנשאים של מחלות כמו מלריה, קדחת דנגי ווירוס זיקה.

יתרה מכך, מזיקים עלולים לגרום נזק לרכוש ולתשתיות, ולגרום לתיקונים והחלפות יקרים. מכרסמים וטרמיטים, למשל, יכולים ללעוס דרך חוטי חשמל, מה שמוביל לסכנת שריפה, או להחליש את השלמות המבנית של מבנים על ידי מנהור דרך עץ וחומרים אחרים. זה לא רק טומן בחובו סיכונים בטיחותיים אלא גם דורש שיפוצים ותיקונים נרחבים, שיכולים להכביד כלכלית על עסקים.

יתר על כן, נוכחותם של מזיקים עלולה להכתים את המוניטין של העסק ואת אמון הלקוחות. השמועה מתפשטת במהירות על נגיעות, ולקוחות עשויים להסס להתנשא על מפעלים הידועים בבעיות מזיקים. זה יכול להוביל לירידה בהכנסות ולאובדן פוטנציאלי של קהל לקוחות. בנוסף, עסקים עלולים לעמוד בפני השלכות משפטיות ועונשים אם הם לא יצליחו לטפל בבעיות הקשורות למזיקים, במיוחד בתעשיות עם תקנות בריאות ובטיחות מחמירות.

מבחינת עסקי מזון, מזיקים עלולים לזהם את אספקת המזון, ולהוביל להחזרת מוצרים, תביעות פוטנציאליות ופגיעה במוניטין המותג. העלויות הכרוכות בסילוק מזון מזוהם, ניקיון וחיטוי ויישום אמצעי מניעה עלולות להצטבר במהירות ולהשפיע על השורה התחתונה של העסקים.

שיטות הדברה לעסקים: ממניעה ועד הדברה

מניעה:
קו ההגנה הראשון מפני מזיקים הוא מניעה. על ידי יישום אמצעים יזומים, עסקים יכולים למזער את הסיכון להתפשטות. זה כולל שמירה על ניקיון ונהלי תברואה נאותים, איטום נקודות כניסה כגון סדקים ורווחים בקירות, רצפות וחלונות, וביצוע בדיקות שוטפות כדי לזהות ולטפל במוקדי מזיקים פוטנציאליים. בנוסף, ניהול נכון וסילוק פסולת יכולים לסייע בחיסול מקורות מזון המושכים מזיקים. על ידי התמקדות במניעה, עסקים יכולים להפחית את הסבירות של מזיקים לבסס דריסת רגל בחצרים שלהם.

 • ניטור וגילוי מוקדם:
  ניטור שוטף ממלא תפקיד מכריע בהדברה לעסקים יעיל. עסקים צריכים להטמיע מערכת ניטור לאיתור סימנים לפעילות מזיקים בשלב מוקדם. זה יכול להיות כרוך בשימוש במלכודות, פיתיונות ומכשירי ניטור הממוקמים אסטרטגית באזורים המועדים להידבקות. על ידי זיהוי מיידי של סימני מזיקים, עסקים יכולים לנקוט בפעולה מיידית, למנוע את הסלמה של הבעיה ולמזער את הנזק הפוטנציאלי והסיכונים הכרוכים בהדבקות.
 • הדברה משולבת (IPM):
  הדברה משולבת היא גישה המשלבת טכניקות הדברה שונות להשגת יעילות ארוכת טווח. שיטה זו מתמקדת בשילוב של אמצעי מניעה, מחסומים פיזיים, בקרות ביולוגיות וטיפולים כימיים ממוקדים בעת הצורך. IPM שמה דגש על השיטות הפחות רעילות והכי ידידותיות לסביבה, תוך הבטחת בטיחות העובדים, הלקוחות והסביבה הסובבת. זה כולל גם ניטור מתמשך והערכה מחדש קבועה כדי לכוונן את אסטרטגיות ההדברה על בסיס הצרכים הספציפיים של העסק.
 • הדברה:
  במקרים בהם אין די במניעה ובשיטות בקרה אחרות, ייתכן שיהיה צורך בהדברה לעסקים. הדבר כרוך בשימוש בחומרי הדברה או בשירותי הדברה מקצועיים לסילוק נגיעות קיימות. חשוב לעסקים לעבוד עם אנשי מקצוע מורשים ומנוסים בהדברה אשר מקפידים על הנחיות ותקנות בטיחות. ההשמדה צריכה להתבצע בצורה ממוקדת, תוך התמקדות באזורים המושפעים תוך מזעור סיכונים פוטנציאליים לבני אדם, לבעלי חיים ולסביבה. יתכן ויהיה צורך בבדיקות מעקב וטיפולים קבועים כדי להבטיח הכחדה מלאה ומניעת הדבקות חוזרות.

הדברה לעסקים

“האם אתה מעודד מזיקים?”: טעויות נפוצות שעסקים עושים

עסקים רבים תורמים ללא ידיעתו לבעיות מזיקים על ידי ביצוע טעויות נפוצות המושכות ומעודדות מזיקים. אחת הטעות הנפוצה היא הזנחת ניהול פסולת נכון. אי פינוי פסולת מהיר ומאובטח עלול ליצור כר גידול למזיקים, שכן הם נמשכים למזון ולחומרים אורגניים. השארת פחי אשפה חשופים או מתן אפשרות לעלות על גדותיהם מזמינה גם מזיקים לחגוג במקור המזון הזמין.

טעות נוספת שעסקים עושים היא התעלמות מבעיות תחזוקה היוצרות תנאים אידיאליים למזיקים. צינורות דולפים, מים עומדים ואזורים לחים מספקים מפלט למזיקים כמו תיקנים ויתושים. מזיקים אלה משגשגים בסביבות לחות ויכולים להתרבות במהירות אם התנאים נוחים. בדיקה ותחזוקה שוטפת של צנרת, מערכות ניקוז ואוורור יכולה לסייע במניעת בעיות אלו ולהרתיע מזיקים להתמקם.

אחסון וטיפול לא נכון במוצרי מזון היא טעות נוספת שעסקים עושים לעתים קרובות. נוהלי אחסון לא נאותים, כגון השארת מיכלי מזון פתוחים או אי איטום נאות של פריטי מזון בתפזורת, עלולים למשוך מזיקים כמו נמלים, מכרסמים וזבובים. מזיקים אלו עלולים לזהם מזון ולהוות סיכונים בריאותיים לעובדים וללקוחות. יישום פרוטוקולי אחסון נאותים, לרבות שימוש במיכלים אטומים, ארגון אזורי אחסון מזון ובדיקה קבועה של סימני פעילות מזיקים, יכולים לסייע במניעת נגיעות.

לבסוף, עסקים לפעמים ממעיטים בחשיבותם של חינוך והכשרה. עובדים עלולים לתרום ללא ידיעתו לבעיות מזיקים על ידי השארת דלתות או חלונות פתוחים, אי דיווח על סימנים של פעילות מזיקים או אי ציות להנחיות התברואה המתאימות. מתן הדרכה מקיפה על אמצעי מניעת מזיקים וקביעת פרוטוקולים ברורים לדיווח וטיפול בנושאי מזיקים יכולים להעצים את העובדים להיות פרואקטיביים בשמירה על סביבה נקייה ממזיקים.

בחירת שירות הדברה לעסקים שמתאים לכם

בכל הנוגע בהדברה לעסקים, בחירת שירות ההדברה הנכון הוא קריטי. שירות הדברה לעסקים מקצועי, יהיה בעל המומחיות והידע לטפל ביעילות בהדבקות מזיקים תוך מזעור הפרעות בפעילות העסקית שלכם . להלן מספר גורמים מרכזיים שיש לקחת בחשבון בעת בחירת שירות הדברה:

בראש ובראשונה, וודאו ששירות ההדברה שאתם שוקלים הוא מורשה ומוסמך. זה מבטיח שהם עמדו בדרישות הדרושות ועברו את ההכשרה המתאימה לטיפול בהדברה לעסקים בטוחה ויעילה. בנוסף, בדוק אם יש להם אישורים מיוחדים או קשרים עם ארגונים בעלי מוניטין בתעשייה.

ניסיון הוא גורם חשוב נוסף שיש לקחת בחשבון. חפשו שירות הדברה בעל רקורד מוכח בטיפול בבעיות מזיקים במסגרות מסחריות. חברה בעלת ניסיון רב תתמודד עם מגוון מזיקים ותהיה מצוידת יותר להתמודד עם כל אתגרים שעלולים לצוץ.

כמו כן, חשוב לקחת בחשבון את השיטות והמוצרים בהם משתמש שירות ההדברה. בעולם המודע לסביבה של היום, עסקים רבים מעדיפים שיטות הדברה ידידותיות לסביבה ובטוחות לבני אדם ולבעלי חיים. בירור לגבי גישת שירות ההדברה להדברה ושימושם בטכניקות הדברה משולבת (IPM).

אמינות ותגובתיות הן קריטיות בכל הנוגע להדברה. חפש שירות שיש לו מוניטין של מתן שירות מהיר ואמין. הם צריכים גם להיענות לצרכים הספציפיים שלכם ולספק תמיכה ותחזוקה שוטפת כדי להבטיח מניעת מזיקים לטווח ארוך.

לבסוף, שקול את העלות והערך של השירות. המחיר אמנם חשוב, אבל הוא לא צריך להיות הגורם המכריע הבלעדי. השוו הצעות מחיר משירותי הדברה שונים וחשבו על רמת השירות והמומחיות שהם מציעים. חפשו שירות המספק תכנית הדברה מקיפה המותאמת לצרכי העסק שלכם.

שמירה על סביבה נקייה ממזיקים: צעדים יזומים לעסקים

מניעה היא המפתח בכל הנוגע לשמירה על סביבה נקייה ממזיקים עבור העסק שלכם . על ידי יישום אמצעים יזומים, אתה יכול להפחית מאוד את הסיכון של מזיקים לחדור לחצרים שלכם ולגרום נזק או הפרעה. להלן כמה צעדים שתוכל לנקוט כדי להרחיק מזיקים:

1. התחל בשמירה על ניקיון והיגיינה בכל שטח העסק שלכם . יש לנקות ולחטא באופן קבוע את כל האזורים, תוך שימת לב מיוחדת למטבחים, חדרי אחסון ואזורי פינוי פסולת. אחסן מזון כראוי והשליך את האשפה באופן מיידי כדי למזער חומרי משיכה למזיקים.

2. לאטום נקודות כניסה פוטנציאליות למזיקים. בדוק את הבניין שלכם לאיתור פערים, סדקים או חורים בקירות, חלונות, דלתות ובסיס. אטום את הפתחים הללו עם אטם או חומרים מתאימים אחרים כדי למנוע גישה של מזיקים.

3. ליישם תוכנית פיקוח ובקרה קבועה. הקצו למישהו בתוך הארגון שלכם לבדוק ולנטר אזורים שונים בעסק שלכם לאיתור סימנים לפעילות מזיקים. לטפל מייד בכל בעיה שזוהתה כדי למנוע התפשטות נגיעות.

4. למדו את העובדים שלכם על שיטות מניעת מזיקים נכונות. האמן את הצוות שלכם להיות מודע לסימנים פוטנציאליים של מזיקים ולחשיבות הדיווח על כל תצפית או דאגה באופן מיידי. עודדו אותם לשמור על ניקיון ולפעול לפי פרוטוקולים נאותים של טיפול ואחסון מזון.

5. שקול ליישם טכניקות של הדברה לעסקים משולבת (IPM). IPM מתמקדת בשילוב של אמצעי מניעה, ניטור וטיפולים ממוקדים לניהול יעיל של מזיקים תוך מזעור השימוש בחומרי הדברה. התייעצו עם שירות הדברה מקצועי לעסקים לפיתוח תכנית IPM המותאמת לצרכי העסק שלכם.

לקבלת הצעת מחיר וייעוץ בחינם, חייגו:

או השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם:

לקבלת הצעת מחיר וייעוץ בחינם, חייגו אלינו:
או השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם:

הדברה לעסקים היא לא רק עניין של ניקיון, אלא גם עניין בריאותי ובטיחותי משמעותי. על ידי הבנת האיומים שמציבים מזיקים והשקעה בפתרונות הדברה יעילים, עסקים יכולים ליצור סביבה בטוחה ובריאה יותר עבור העובדים והלקוחות שלהם. זכרו, מניעה תמיד עדיפה על ריפוי, ובדיקות ותחזוקה קבועות הן חיוניות כדי לשמור על העסק נקי ממזיקים.

רוצים להעלים את המזיקים? התקשרו עכשיו

או השאירו פרטים ונחזור אליכם במהירות:

איזורי השירות שלנו

השאירו פרטים ונחזור אליכם במהירות:

או חייגו אלינו וקבלו הצעת מחיר משתלמת