היתר הדברה מספר: 3091 ו-1490

|

באישור המשרד לאיכות הסביבה ✔️

Bergerz סֵמֶל

דרך נגבה 71

רמת-גן, ישראל

→ נווטו באתר

הרחקת עטלפים

סובלים מהופעת עטלפים בסביבתכם? מחפשים דרכים יעילות להרחקת עטלפים? הגעתם למקום הנכון! אנו בברגר הדברות נשמח לסייע לכם ולמגר את הופעת העטלפים בסביבתכם!

הרחקת עטלפים החל מ-250 ₪

 • ניקוי וחיטוי המקום - כולל אחריות מלאה בסיום העבודה
 • מדביר מוסמך ברישיון המשרד להגנת הסביבה
 • שירות 24 שעות ביממה
 • שירות בפריסה ארצית רחבה

להתייעצות עם מדביר מוסמך, חייגו אלינו:

שיטות שונות של הרחקת עטלפים או הדברת עטלפים

העטלפים הם יונקים קטנים בעלי כנפיים. העטלפים הם חיית לילה החיה בלהקות גדולות ופועלת בעיקר בחודשי הקיץ החמים. בניגוד לדעה הרווחת אשר לפיה מדובר ביונק מוצץ דם ומסוכן, עלינו לציין כי מדובר באמונות טפלות גרידא, ללא כל ביסוס מציאותי זה או אחר.

בארץ ישנם מינים רבים של עטלפים כשהבולטים בהם הם עטלף הפירות ועטלף החרקים. עטלף החרקים הוא בעל חיים החי במערות ומועיל מאוד לסביבה הטבעית על ידי אכילת מזיקים שונים כגון יתושים וזבובים. אולם, עטלף הפירות עשוי לגרום לנזקים חקלאיים שונים מכיוון שהוא ניזון מפירות בשלים אותם הוא מוצא על גבי עצים או בארגזים פזורים.

להלן פירוט הדרכים היעילות ביותר לשם הרחקת עטלפים:

–  יש לעטוף פירות בשלים הנמצאים בארגזים על ידי רשת ציפורים בלתי חדירה.

–  מכשיר אולטראסאונד המשדר גלי קול המציקים לעטלף וגורמים להרחקתו, אך אינם משפיעים על האדם.

–  הצבת רשת על גבי עצים המכילים פירות בשלים שעדיין לא נקטפו.

–  הצבת תאורה מעל העצים או מעל מבנה – העטלפים רגישים מאוד לאור חזק ועל כן הצבת תאורה חזקה בסביבת המבנה או העצים תתרום רבות להרחקתם.

הדברת מזיקים – הדברה ירוקה

בניגוד לשנים עברו, בהם היה נהוג להשתמש בחומרים כימיים וברעלים שונים על מנת להדביר מזיקים, כיום, ניתן בהחלט לבצע הרחקת עטלפים באמצעות השימוש בחומרים טבעיים, ידידותיים לסביבה ובלתי מזיקים לאדם ולחיית המחמד שלו.אדם המעוניין לבצע הדברה או הרחקה של מזיקים צריך לקחת בחשבון כי כל שיטת הדברה שהיא מצריכה את השימוש בחברת הדברה מקצועית, אמינה ומנוסה, אשר תבצע את העבודה תוך נקיטת משנה זהירות וביעילות רבה.

ברגר הדברה

חברת ברגר הדברות הינה חברת הדברה מקצועית ואמינה, הפועלת באמצעות רישיון מסודר מטעם המשרד להגנת הסביבה כבר למעלה משלושים שנה. נשמח לעמוד לרשותכם בכל בעיה ובכל מצוקת מזיקים ולבצע את עבודתנו נאמנה.

לקבלת הצעת מחיר וייעוץ בחינם, חייגו:

או השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם:

לקבלת הצעת מחיר וייעוץ בחינם, חייגו אלינו:
או השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם:

לחצו כאן למידע נוסף על הדברת מזיקים.

הבנת בעיית העטלפים: למה שיהיה אכפת לנו?

עטלפים אולי אינם היצור הראשון שעולה על הדעת כשחושבים על מזיקים, אבל נוכחותם עלולה להוות בעיות משמעותיות. זה חיוני להבין את בעיית העטלפים ומדוע צריך לדאוג לנו ממנה. ראשית, לעטלפים תפקיד חיוני בשמירה על איזון המערכות האקולוגיות. הם מאביקים ומפזרים זרעים חשובים, המסייעים ברבייה של צמחים ומבטיחים מגוון ביולוגי. בנוסף, עטלפים הם חומרי הדברה טבעיים, הצורכים מספר עצום של חרקים, כולל יתושים ומזיקים חקלאיים. על ידי צמצום אוכלוסיית העטלפים, אנו מסתכנים בעלייה של מזיקים אלו, מה שמוביל לסכנות בריאותיות פוטנציאליות ולהפסדים כלכליים.

יתר על כן, עטלפים הם יצורים מרתקים בעלי משמעות תרבותית ומדעית עשירה. הם היו חלק מהפולקלור והמיתולוגיה האנושית במשך מאות שנים, ומסמלים גם חושך וגם לידה מחדש. מנקודת מבט מדעית, חקר העטלפים מספק תובנות חשובות לגבי ההסתגלות וההתנהגויות הייחודיות שלהם, תורם להבנתנו את האבולוציה והאקולוגיה של בעלי החיים.

עם זאת, אוכלוסיית העטלפים מתמודדת בשנים האחרונות עם איומים קשים. אובדן בתי גידול, זיהום ושינויי אקלים השפיעו באופן משמעותי על בתי הגידול הטבעיים שלהם. בנוסף, התפשטות תסמונת האף הלבן, מחלה פטרייתית, הרס את אוכלוסיות העטלפים באזורים רבים. לירידה זו באוכלוסיות העטלפים יש השלכות מרחיקות לכת הן על הסביבה והן על החברה האנושית.

יתר על כן, עטלפים הם לא רק יצורים מועילים אלא גם פגיעים. הם איטיים להתרבות, כאשר לרוב המינים יש רק גור אחד או שניים בשנה. שיעור הרבייה הנמוך הזה הופך אותם לרגישים במיוחד לירידה באוכלוסייה. הגנה על עטלפים פירושה שמירה על המגוון הביולוגי ושימור חלק ייחודי ובעל ערך מהמורשת הטבעית שלנו.

עטלפים 101: מה הם באמת?

עטלפים הם יצורים מרתקים השייכים למסדר Chiroptera שפירושו ביוונית “כנף יד”. הם היונקים היחידים המסוגלים לעוף מתמשך. עטלפים נמצאים בכל רחבי העולם, למעט באזורי מדבר וקוטב קיצוניים. הם מגיעים בגדלים שונים, החל מעטלף הדבורה הזעיר, שגודלו בערך כמו ציפורן ממוזערת, ועד לשועלים המעופפים הגדולים יותר עם מוטת כנפיים של עד שישה מטרים.

לעטלפים מאפיינים פיזיים ייחודיים המבדילים אותם מיונקים אחרים. הכנפיים שלהם נוצרות על ידי קרום דק של עור המתוח בין אצבעות מוארכות לגוף. קרום זה, הנקרא פטגיום, מאפשר להם לתמרן ולעוף בדיוק רב. בניגוד למה שנהוג לחשוב, עטלפים אינם עיוורים. למעשה, הם רואים כמעט טוב כמו בני אדם במהלך היום. עם זאת, הם גם פיתחו הד, יכולת יוצאת דופן לנווט ולאתר טרף באמצעות גלי קול. עטלפים פולטים צלילים גבוהים ומקשיבים להדים שקופצים בחזרה מחפצים בסביבתם.

מבחינת תזונה, העטלפים מגוונים להפליא. בעוד שרוב המינים אוכלי חרקים, ניזונים מחרקים כמו יתושים, עש וחיפושיות, אחרים הם אוכלי חרקים, צורכים פירות וצוף. לחלקם יש אפילו דיאטה טורפת, הטורפת יונקים קטנים, ציפורים או דגים. לעטלפים יש שיניים ולסתות מיוחדות שיתאימו לתזונה שלהם.

עטלפים הם בדרך כלל יצורים ליליים, כלומר הם פעילים ביותר במהלך הלילה. במהלך היום, הם שוכבים במערות, עצים או מבנים מעשה ידי אדם כמו עליות גג ואסמים. עטלפים הם בעלי חיים חברתיים מאוד, לעתים קרובות יוצרים מושבות שיכולות לנוע בין כמה פרטים לכמה אלפים. הם מתקשרים זה עם זה באמצעות קולות וסימון ריח.

זיהוי נגיעות עטלפים: האם יש עטלפים במגדל הפעמונים שלך?

סימנים של נוכחות עטלפים
אחד השלבים הראשונים בזיהוי נגיעות עטלפים הוא לחפש סימנים לנוכחותם. עטלפים הם יצורים ליליים, כך שאולי לא ממש תראו אותם במהלך היום. עם זאת, ישנם מספר אינדיקטורים שיכולים לעזור לך לקבוע אם עטלפים תפסו מגורים בנכס שלך. חפש גואנו (גללי עטלפים) סביב הבית שלך, במיוחד בעליות גג, מרתפים או ליד נקודות כניסה. גואנו בדרך כלל בצבע כהה ונראה כמו כדוריות קטנות או תלוליות מוארכות. סימן נוסף שצריך להיזהר ממנו הוא הימצאות כתמי שתן, שיכולים להופיע על קירות או תקרות ליד אתרי לינה. בנוסף, אם אתה מבחין בריח חזק ועבש באזורים מסוימים בבית שלך, זה יכול להיות סימן שעטלפים מקננים בקרבת מקום.

 • תצפיות חזותיות
  בעוד שעטלפים פעילים ביותר בלילה, ייתכן שעדיין תוכל לצפות בהם חזותית בשעות הערב המוקדמות או לפני עלות השחר. חפשו עטלפים שעפים סביב הנכס שלכם או יוצאים ונכנסים דרך פתחים קטנים בבניין. שימו לב לכל פעילות חריגה ליד חלונות, פתחי אוורור או ארובות. עטלפים עשויים גם לשכב בעצים או במבנים חיצוניים אחרים, אז שימו לב לאשכולות של עטלפים התלויים באזורים כאלה.
 • מאזינים לרעשי עטלפים
  עטלפים פולטים צלילים בתדר גבוה שבדרך כלל אינם נשמעים לבני אדם, אך בעזרת ציוד מיוחד ניתן לזהות את נוכחותם באמצעות הד. אם אתם חושדים בהדבקה של עטלפים, תוכלו להשתמש בגלאי עטלפים או אפילו באפליקציית סמארטפון שנועדה לקלוט קריאות עטלפים. על ידי האזנה לצלילים הייחודיים הללו, אתה יכול לאשר את נוכחותם של עטלפים ואולי לאתר את אתרי הלינה שלהם. מכשירים אלה יכולים להיות מועילים במיוחד בזיהוי עטלפים השוכנים באזורים שקשה להגיע אליהם או במקומות שבהם תצפיות חזותיות עשויות להיות מאתגרות.

הבנת התנהגות עטלפים: מדוע הם בוחרים בבית שלך?

עטלפים הם יצורים מרתקים הממלאים תפקיד מכריע במערכת האקולוגית שלנו. עם זאת, כאשר הם בוחרים להפוך את הבית שלך לשלהם, זה יכול להפוך למטרד למדי. ההבנה מדוע עטלפים בוחרים בביתכם חיונית להסרת עטלפים יעילה.

אחת הסיבות העיקריות לכך שעטלפים עשויים לבחור את הבית שלך היא כי זה מספק להם מקום לינה מתאים. עטלפים נמשכים באופן טבעי למרחבים חשוכים ומבודדים שבהם הם יכולים לנוח במהלך היום ולגדל את ילדיהם. עליות גג, אסמים וארובות הם נקודות חמות נפוצות עבור נגיעות עטלפים שכן הם מספקים את המחסה והחום שהעטלפים מחפשים.

סיבה נוספת שעטלפים עשויים לבחור בביתך היא הזמינות של מקור מזון קרוב. עטלפים הם יצורים ליליים הניזונים מחרקים, בעיקר יתושים, עש וחיפושיות. אם בנכס שלכם יש שפע של חרקים, הוא יכול למשוך עטלפים בחיפוש אחר מקור מזון אמין.

יתר על כן, עטלפים נמשכים לבתים עם נקודות גישה קלות. סדקים קטנים, פערים בקירוי ופתחי אוורור פתוחים מספקים כניסה לעטלפים להיכנס ולצאת מהבית שלך. ברגע שהם ימצאו דרך להיכנס, הם צפויים לחזור שנה אחר שנה, במיוחד אם התנאים יישארו נוחים.

מעניין שידוע גם שעטלפים חוזרים לאותם אתרי לינה דור אחר דור. התנהגות זו מועברת דרך למידה וזיכרון, מה שהופך את זה למאתגר יותר להרתיע עטלפים מלחזור לנכס שלך.

הבנת הגורמים הללו יכולה לעזור לך לזהות מדוע עטלפים בחרו בבית שלך ולפתח אסטרטגיות להסרתם. על ידי טיפול בגורמים השורשיים למשיכתם, כגון איטום נקודות כניסה וצמצום אוכלוסיות חרקים, אתה יכול להפוך את הבית שלך לפחות מושך לעטלפים.

“עטלפים אינם עיוורים. למעשה, הם רואים כמעט טוב כמו בני אדם” – מה זה אומר?

עטלפים קשורים לעתים קרובות לתפיסה המוטעית שהם עיוורים. עם זאת, זה לא יכול להיות רחוק יותר מהאמת. למעשה, לעטלפים יש ראייה מצוינת והם יכולים לראות כמעט כמו בני אדם. הבנת היכולות החזותיות של העטלפים שופכת אור על התנהגותם ומסייעת להפריך מיתוסים נפוצים.

 • 1. חדות ראייה:
  לעטלפים יש חדות ראייה מרשימה, המאפשרת להם לראות פרטים עדינים וחפצים בסביבתם. העיניים שלהם מצוידות בהתאמות מיוחדות כמו צפיפות גבוהה של תאי מוט, שאחראים על זיהוי תנועה ורמות אור נמוכות. זה מאפשר לעטלפים לנווט ולצוד ביעילות בחושך.
 • 2. הד:
  אמנם לעטלפים יש ראייה מצוינת, אבל הם מסתמכים גם על יכולת ייחודית נוספת הנקראת הד. Echolocation היא מערכת שבה עטלפים פולטים גלי קול בתדר גבוה ומפרשים את ההדים שקופצים אליהם. זה מאפשר להם ליצור מפה שמיעתית מפורטת של הסביבה שלהם, לעזור להם לנווט ולאתר טרף בחושך מוחלט. הד הוא כל כך מדויק שעטלפים יכולים לזהות עצמים דקים כמו שערה אנושית!
 • 3. הסתגלות לחיי לילה:
  עטלפים הם יצורים ליליים, כלומר הם הכי פעילים במהלך הלילה. מערכת הראייה שלהם התפתחה להסתגל לאורח החיים הזה, מה שמאפשר להם לנווט ולמצוא מזון ביעילות בתנאי תאורה חלשה. עיניהם רגישות לאור אולטרה סגול, המסייע בזיהוי פרחים, פירות וחרקים המשקפים קרינה אולטרה סגולה.

המדריך שלב אחר שלב להרחקת עטלפים אנושית

הרחקת עטלפים צריכה להתנהל תמיד בצורה אנושית ואחראית. להלן מדריך שלב אחר שלב שיעזור לך להסיר עטלפים מהרכוש שלך בבטחה וביעילות תוך הבטחת רווחתם:

 • 1. בדוק את הנכס שלך:
  התחל בבדיקה יסודית של הנכס שלך כדי לזהות את האזורים שבהם עטלפים שוכנים או נכנסים. חפשו סימנים כמו לשלשת, כתמי שתן ורעשי גירוד.
 • 2. קבע את המין:
  למיני עטלפים שונים יש הרגלי לינה שונים ועשויים לדרוש טכניקות הרחקה ספציפיות. התייעצו עם מומחה לחיות בר או ארגון לשימור עטלפים כדי לזהות את המינים ולהבין את התנהגותם.
 • 3. תכננו את אסטרטגיית ההרחקה:
  פתחו תכנית שמטרתה להוציא עטלפים מהרכוש שלכם מבלי לגרום נזק. זה עשוי להיות כרוך בשימוש במכשירי הרחקה או ביצירת אתרי לינה חלופיים לעטלפים.
 • 4. העיתוי הוא מכריע:
  עטלפים הם מינים מוגנים במדינות רבות, לכן חשוב לתזמן את אסטרטגיית ההרחקה שלך בקפידה. הימנע מהסרת עטלפים במהלך עונת היולדות שלהם כאשר ייתכן שיש להם צעירים תלויים. התייעץ עם התקנות המקומיות כדי להבטיח תאימות.
 • 5. חותם נקודות כניסה:
  זהה ואטום את כל נקודות הכניסה כדי למנוע מעטלפים להיכנס מחדש לנכס שלך. השתמש בחומרים כמו איטום, רשת תיל או קונוסים של עטלפים המאפשרים לעטלפים לצאת אך לא להיכנס מחדש.
 • 6. התקנת בתי עטלפים:
  ספק אתרי לינה חלופיים על ידי התקנת בתי עטלפים במקומות מתאימים בנכס שלך. מבנים אלה מחקים אתרי לינה טבעיים ויכולים לעודד עטלפים לעבור למקום אחר.
 • 7. מעקב ותצפית:
  לאחר יישום אסטרטגיית ההרחקה, עקוב אחר השטח כדי לוודא שעטלפים עזבו ואינם מנסים להיכנס שוב. זה עשוי לקחת כמה לילות, אז היו סבלניים.
 • 8. נקה וחטא:
  ברגע שאתה בטוח שעטלפים פינו את הנכס שלך, נקו וחטא את האזורים הפגועים כדי להסיר את כל הגללים או הפסולת שנותרו. נקוט באמצעי זהירות כדי להגן על עצמך מפני סיכונים בריאותיים אפשריים.

 

עזרה מקצועית: אולי לא לשבור את הראש?

כאשר מתמודדים עם מכת עטלפים, החלטה מכרעת אחת שיש לקבל היא האם לשכור עזרה מקצועית או לנסות את תהליך ההרחקה בעצמך. להלן מספר גורמים שיש לקחת בחשבון בעת קבלת החלטה זו:

 • 1. מומחיות וניסיון:
  שכירת שירות הרחקת עטלפים מקצועי יכולה לספק לכם את המומחיות והניסיון הדרושים להרחקת עטלפים בצורה יעילה ובטוחה מרכושכם. לאנשי מקצוע אלה יש את הידע והמיומנויות לזהות את המין, להבין את התנהגותם ולהשתמש בטכניקות ההרחקה המתאימות ביותר. הם יכולים גם להציע הנחיות לגבי תקנות משפטיות ולהבטיח ציות.
 • 2. שיקולי בטיחות:
  הרחקת עטלפים עלולה להיות משימה מסוכנת, שכן עטלפים עלולים לשאת מחלות כמו כלבת. אנשי מקצוע מאומנים בטיפול והרחקת עטלפים בצורה בטוחה, מזעור הסיכון לחשיפה למחלות ומניעת כל פגיעה בעצמך או בעטלפים. יש להם את הציוד וציוד המגן הדרושים כדי להבטיח בטיחות לאורך כל התהליך.
 • 3. זמן ומאמץ:
  הרחקת עטלפים יכולה להיות תהליך שלוקח זמן ומאתגר. זה דורש תכנון קפדני, יישום של שיטות אי הכללה וניטור כדי להבטיח הצלחה. העסקת אנשי מקצוע יכולה לחסוך לך זמן ומאמץ על ידי טיפול בכל השלבים הדרושים הכרוכים בהרחקת עטלפים. הם יכולים להעריך ביעילות את המצב, לפתח תוכנית הסרה מותאמת אישית ולבצע אותה ביעילות.אמנם שכירת עזרה מקצועית עשויה לגבות מחיר, אך היא יכולה לספק שקט נפשי בידיעה שתהליך ההסרה מטופל על ידי מומחים. עם זאת, אם תחליט לטפל בהסרה בעצמך, חיוני לחקור וללמד את עצמך היטב על התנהגות עטלפים, טכניקות הסרה ופרוטוקולי בטיחות. זכור כי שיטות הסרה לא נאותות עלולות להזיק לעטלפים ועלולות לא לפתור ביעילות את הנגיעות.

לקבלת הצעת מחיר וייעוץ בחינם, חייגו:

או השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם:

לקבלת הצעת מחיר וייעוץ בחינם, חייגו אלינו:
או השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם:

הדרת עטלפים: איך זה עובד?

הדרת עטלפים היא שיטה אנושית המשמשת להרחקת עטלפים מהרכוש שלך ולמנוע את כניסתם מחדש. תהליך זה כולל יצירת מחסומים ואיטום נקודות כניסה כדי להבטיח שעטלפים לא יכולים לגשת או לחזור לביתכם. להלן שלושה שלבים מרכזיים המעורבים בהדרת עטלפים:

 • 1. בדיקה וזיהוי:
  השלב הראשון בהרחקת עטלפים הוא בדיקה יסודית של הנכס שלך כדי לזהות את נקודות הכניסה ולקבוע את היקף הנגיעות. עטלפים יכולים לקבל גישה דרך פתחים קטנים בקירות, גגות, פתחי אוורור או רווחים בחלונות ובדלתות. זיהוי נקודות הכניסה הללו הוא חיוני להדרה אפקטיבית. בנוסף, חשוב לקבוע את מיני העטלפים הקיימים, שכן לחלקם עשויות להיות דרישות ספציפיות להדרה.
 • 2. איטום נקודות כניסה:
  לאחר זיהוי נקודות הכניסה, השלב הבא הוא לאטום אותן. זה כרוך בסגירת פתחים או מרווחים עם חומרים שעטלפים אינם יכולים לחדור אליהם, כגון אטם, רשת תיל או איטום. זה חיוני להבטיח שכל נקודות הכניסה הפוטנציאליות אטומות כראוי כדי למנוע מעטלפים למצוא דרכים חדשות להיכנס לביתך. עם זאת, חשוב לציין שההדרה צריכה להיעשות רק כאשר היא חוקית ואינה לוכדת עטלפים בפנים.3. התקנת התקני אי הכללה ידידותיים לעטלפים:
  כדי לאפשר לעטלפים לצאת בבטחה מהנכס שלך תוך מניעת כניסתם מחדש, ניתן להתקין מכשירי איסור ידידותיים לעטלפים. מכשירים אלה, כמו דלתות או צינורות של עטלפים חד כיוונים, מאפשרים לעטלפים לצאת אך לא מאפשרים להם לחזור. חשוב למקם בזהירות את המכשירים הללו בנתיב המעוף של העטלפים כדי להבטיח את יעילותם. כמו כן, חיוני לתזמן נכון את ההתקנה, שכן עטלפים הם מינים מוגנים באזורים רבים, והדרתם צריך להיעשות במהלך עונת היולדות כדי להימנע מהפרדת אמהות מהילדים שלהם.

מניעת הדבקה חוזרת: איך להרחיק עטלפים לתמיד?

מניעת הדבקה חוזרת היא חיונית כדי לשמור על סביבה נטולת עטלפים ולהגן על הרכוש שלך מפני נזק נוסף. לאחר הוצאת עטלפים מביתכם בהצלחה, חשוב לנקוט באמצעי מניעה כדי להבטיח שהם לא יחזרו. הנה כמה אסטרטגיות יעילות להרחיק עטלפים לתמיד:

ראשית, ערכו בדיקה יסודית של הנכס שלכם כדי לזהות ולאטום כל נקודות כניסה פוטנציאליות שעטלפים עשויים להשתמש בהן כדי לקבל גישה. שימו לב לאזורים כמו רווחים בגג, פתחי אוורור, ארובות וסדקים בקירות. השתמש בחומרים כמו איטום, רשת תיל או איטום כדי לסגור את הפתחים הללו ולהפוך אותם לעמידים בפני עטלף.

שנית, שקול להתקין בתי עטלפים או קופסאות באזורים סמוכים הרחק מהבית שלך. מבנים אלו מספקים אתרי לינה חלופיים לעטלפים, ומעודדים אותם להתיישב במקום מתאים יותר. על ידי מתן מקום ייעודי לעטלפים, תוכלו להרתיע אותם מלחזור לנכס שלכם.

שלישית, ודא שהנכס שלך מתוחזק היטב וללא חומרי משיכה שעלולים לפתות עטלפים. שמור על החצר שלך נקייה ומסודרת, הסר כל פסולת או אי סדר שעשויים לספק מחסה לעטלפים. גזום עצים ושיחים ליד הבית שלך כדי למנוע אתרי לינה פוטנציאליים. בנוסף, אחסן והשלכה כראוי פסולת מזון כדי למזער את נוכחותם של חרקים, שהם מקור מזון עיקרי לעטלפים.

בדוק ותחזק באופן קבוע את המראה החיצוני של הבית שלך, כולל הגג, הציפויים והחלונות, כדי למנוע כל נזק או הידרדרות שעלולים ליצור נקודות כניסה לעטלפים. תקן מיד סדקים, רווחים או שלבקת חוגרת רופפת שעלולים להתפתח עם הזמן.

שקול להשתמש באמצעי מרתיע עטלפים כגון אורות או מכשירים אולטראסוניים. עטלפים רגישים לאור בהיר, כך שהתקנת אורות המופעלים בתנועה מסביב לנכס שלך עלולה להרתיע אותם מללון. מכשירי אולטרסאונד פולטים צלילים בתדר גבוה שאינם נעימים לעטלפים, ומונעים מהם להיכנס לנכס שלכם.

הרחקת עטלפים

תפקידם של חומרים הדוחים עטלפים: האם הם באמת עובדים?

חומרים דוחים משווקים לרוב כפתרון מהיר וקל להדברת עטלפים. עם זאת, חשוב להבין את מגבלותיהם ויעילותם בהרתעת עטלפים. בעוד שחלק מהדוחים עשויים לטעון שהם יעילים ביותר, המציאות היא ששיעור ההצלחה שלהם יכול להשתנות.

דוחים פועלים בדרך כלל על ידי פליטת ריחות או טעמים חזקים שלעטלפים לא נעימים, וגורמים להם להימנע מהאזור המטופל. מרכיבים נפוצים המשמשים בתכשירי עטלפים כוללים נפטלין, אמוניה ושתן טורפים. עם זאת, חשוב לציין כי יעילותם של דוחים אלו עדיין נתונה לוויכוח בין מומחים.

בעיה אחת עם חומרים דוחים היא שעטלפים יכולים להתרגל לריח או לטעם עם הזמן. המשמעות היא שגם אם חומר דוחה מרתיע בתחילה עטלפים, הם עלולים בסופו של דבר להתרגל ולחזור לאזור המטופל. בנוסף, חומרים דוחים מסוימים עשויים לעבוד רק על מינים מסוימים של עטלפים, בעוד שאחרים עשויים להיות לא יעילים לחלוטין.

גורם נוסף שיש לקחת בחשבון הוא הנזק הפוטנציאלי שחומרים דוחים עלולים לגרום לעטלפים או לסביבה. כמה מרכיבים דוחים יכולים להיות רעילים לעטלפים, כמו גם חיות בר אחרות או חיות מחמד באזור. חיוני לעקוב אחר ההוראות בקפידה ולהשתמש בחומרים דוחים באחריות כדי למזער כל נזק לא מכוון.

ראוי לציין גם שחומרים דוחים אינם פתרון עצמאי להדברת עטלפים. יש להשתמש בהם בשילוב עם אסטרטגיות אחרות, כגון טכניקות הרחקה, כדי להבטיח הצלחה ארוכת טווח. מומחים מקצועיים להרחקת עטלפים יכולים לספק הדרכה לגבי השילוב היעיל ביותר של שיטות עבור המצב הספציפי שלך.

לנקות אחרי העטלפים: מה עכשיו?

כאשר מתמודדים עם נגיעות עטלפים, יש חשיבות מכרעת לנקוט בצעדים מתאימים לניקוי לאחר הרחקת עטלפים. זה לא רק מבטיח סביבת מגורים בטוחה אלא גם עוזר למנוע התפשטות של מחלות וטפילים הקשורים לעטלפים. הנה כמה שיקולים וצעדים חשובים שיש לבצע בעת ניקוי לאחר עטלפים:

 • 1. הסרת השלכת עטלפים:
  צואת עטלפים, המכונה גם גואנו, יכולה להצטבר בכמויות משמעותיות ולהוות סיכונים בריאותיים. חשוב ללבוש ציוד מגן כגון כפפות, מסכה ומשקפי מגן לפני ניסיון לנקות צואת עטלפים. השתמש באת או בכף כדי לאסוף בזהירות את הגללים ולהשליך אותם בשקיות ניילון אטומות. הימנע מטאטא או שאיבת אבק מכיוון שהם עלולים לשחרר חלקיקים הנישאים באוויר.
 • 2. חיטוי אזורים מושפעים:
  לאחר הסרת צואת עטלפים, חיטא ביסודיות את האזורים הפגועים כדי לחסל את כל החיידקים או הטפילים שנותרו. השתמש בחומר חיטוי מסחרי או בתערובת של אקונומיקה ומים (חלק אקונומיקה ל-9 חלקים מים) לניקוי משטחים, קירות ורצפות. שימו לב היטב לאזורים שבהם שכנו עטלפים, כמו עליות גג או חללי זחילה.
 • 3. תיקון אזורים פגומים:
  עטלפים עלולים לגרום לנזק מבני, כמו לעיסה דרך בידוד או יצירת נקודות כניסה. חשוב להעריך ולתקן כל נזק כדי למנוע נגיעות עתידיות. סתום את כל הפתחים או הרווחים שעטלפים עשויים להשתמש בהם כדי להיכנס מחדש לביתך. החלף בידוד פגום ותקן כל חומר שנקרע או פגום.זכרו, ניקיון לאחר עטלפים עלול להיות מסוכן, לכן מומלץ לפנות לסיוע מקצועי אם אתם לא בטוחים או לא נוחים בתהליך. למומחים מקצועיים להרחקת עטלפים יש את הידע, הניסיון והציוד המתאים לנקות בבטחה וביעילות אחרי עטלפים. הם יכולים גם לספק הנחיות לגבי אמצעי מניעה כדי למזער את הסיכון להידבקויות עתידיות.

מחשבות אחרונות: האם אנחנו באמת יכולים לחיות בלי עטלפים?

לעטלפים תפקיד חיוני במערכת האקולוגית שלנו, ואין לקחת את נוכחותם כמובן מאליו. היצורים המרתקים הללו משמשים כמדברי מזיקים טבעיים, וטורפים מיליוני חרקים בכל לילה, כולל יתושים נושאי מחלות ומזיקים מזיקים ליבול. ללא עטלפים, היינו מתמודדים עם אוכלוסיות חרקים מוגברת, מה שמוביל לאובדן חקלאיות פוטנציאלי ולהסתמכות רבה יותר על חומרי הדברה כימיים. בנוסף, כמה מיני עטלפים הם מאביקים מכריעים, המסייעים להתרבות של צמחים שונים ומבטיחים את הגיוון של הצמחייה שלנו.

יתר על כן, עטלפים תרמו להתקדמות מדעית, במיוחד בתחום הרפואה. מערכות החיסון הייחודיות שלהם סיפקו תובנות חשובות לגבי המאבק במחלות כמו אבולה ו-COVID-19. היכולת של עטלפים לשאת וירוסים מבלי להיפגע בעצמם, שפכה אור על האופן שבו פתוגנים מתפשטים ומסתגלים, מה שהוביל למוכנות טובה יותר להתפרצויות עתידיות.

הערכת העטלפים ותרומתם אינה אומרת שעלינו לסבול אותם בבתים שלנו. עם זאת, הוא מדגיש את החשיבות של שיטות הרחקת עטלפים אנושיות ושמירה על בתי הגידול הטבעיים שלהם. על ידי הטמעת שיטות הרחקה ומתן אתרי לינה חלופיים, אנו יכולים לעודד עטלפים למצוא מחסה הרחק מבתי המגורים שלנו ועדיין ליהנות מהשירותים האקולוגיים שלהם.

בסופו של דבר, לחיים ללא עטלפים יהיו השלכות מרחיקות לכת הן על הסביבה והן על רווחת האדם. באחריותנו להתקיים יחד עם היצורים המדהימים הללו ולהבטיח את הישרדותם. על ידי הגנה ושימור אוכלוסיות עטלפים, אנו שומרים על האיזון העדין של המערכות האקולוגיות שלנו, שומרים על המגוון הביולוגי ומשמרים כוכב לכת בריא יותר עבור הדורות הבאים.

בעוד שעטלפים הם חלק בלתי נפרד מהמערכת האקולוגית שלנו, נוכחותם במגורי אדם עלולה להוות סיכונים בריאותיים ונזקים מבניים. עם זאת, שיטות אנושיות וחוקיות להרחקת עטלפים ומניעה יכולות לטפל בבעיה זו ביעילות. זכור תמיד להתייעץ עם איש מקצוע אם אינך בטוח או אם הנגיעות גדולה. עם סבלנות, חריצות וכבוד ליצורים אלה, נוכל להתקיים בשלווה בסביבה המשותפת שלנו.

לקבלת הצעת מחיר וייעוץ בחינם, חייגו:

או השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם:

לקבלת הצעת מחיר וייעוץ בחינם, חייגו אלינו:
או השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם:

רוצים להעלים את המזיקים? התקשרו עכשיו

או השאירו פרטים ונחזור אליכם במהירות:

איזורי השירות שלנו

השאירו פרטים ונחזור אליכם במהירות:

או חייגו אלינו וקבלו הצעת מחיר משתלמת