היתר הדברה מספר: 3091 ו-1490

|

באישור המשרד לאיכות הסביבה ✔️

Bergerz סֵמֶל

דרך נגבה 71

רמת-גן, ישראל

→ נווטו באתר

הדברת תיקן גרמני – איך לעשות את זה נכון?

התיקן הגרמני הוא מזיק ביתי נפוץ, הגורם לא רק למטרד אלא גם לסיכונים בריאותיים פוטנציאליים. למד את השיטות הטובות ביותר להדברת תיקן גרמני אלה ולמניעת החזרתם.

הדברת תיקן גרמני – אורח הבית הלא רצוי

ג’וקים הם מזיק נפוץ בבתים ובעסקים רבים, אך התיקן הגרמני הוא אחד המינים המתמשכים והמטרידים ביותר. החרקים הקטנים והחומים הללו ידועים ביכולתם לתקוף במהירות חלל ולהפיץ מחלות. בפוסט זה בבלוג, נחקור את השיטות הטובות ביותר להדברת תיקן גרמני ולמנוע את חזרתו.

 • הבעיה עם תיקנים גרמנים:
  תיקנים גרמנים הם לא רק מטרד מכוער; הם יכולים גם להוות סיכון בריאותי חמור. ידוע כי מזיקים אלו נושאים חיידקים, וירוסים ופתוגנים אחרים שעלולים לגרום למחלות בבני אדם. הם יכולים לזהם מזון ומשטחים בצואה שלהם, להשיל את העור והרוק, מה שחשוב להיפטר מהם בהקדם האפשרי.

 • זיהוי תיקנים גרמנים:
  אחד הצעדים הראשונים בהדברת תיקן גרמני הוא זיהוים. חרקים אלה קטנים יותר ממינים אחרים של תיקנים, בדרך כלל באורך של בין 1/2 אינץ’ ל-5/8 אינץ’. צבעם חום בהיר ויש להם שני פסים מקבילים על הגב שלהם. תיקנים גרמנים ידועים גם ביכולתם לנוע במהירות ולהסתתר במקומות צרים, מה שמקשה על תפיסתם.

הדברת תיקן גרמני החל מ-250 ₪

 • ניקוי וחיטוי המקום - כולל אחריות מלאה בסיום העבודה
 • מדביר מוסמך ברישיון המשרד להגנת הסביבה
 • שירות 24 שעות ביממה
 • שירות בפריסה ארצית רחבה

להתייעצות עם מדביר מוסמך, חייגו אלינו:זיהוי האויב: זיהוי תיקנים גרמנים

תיקנים גרמנים הם מזיק ביתי נפוץ שיכול להיות קשה להיפטר ממנו. חרקים אלו מאופיינים בצבעם החום הבהיר ובשני פסים כהים העוברים על גבם. הם קטנים יותר ממינים אחרים של תיקנים, בדרך כלל באורך של בין 1/2 אינץ’ ל-5/8 אינץ’.

אחת הדרכים המרכזיות לזהות תיקנים גרמנים היא על ידי התנהגותם. מזיקים אלו הם ליליים ולעתים קרובות מסתתרים במהלך היום. הם נמשכים לסביבות חמות ולחות ונמצאים לעתים קרובות במטבחים, חדרי אמבטיה ואזורים אחרים עם גישה למים.

דרך נוספת לזהות תיקנים גרמניים היא לפי צואתם. מזיקים אלו משאירים אחריהם גללים קטנים וכהים שדומים לשטחי קפה או פלפל שחור. ייתכן שתבחין גם בריח עבש באזורים שבהם נמצאים תיקנים גרמנים.

חשוב לזהות תיקנים גרמנים מוקדם ככל האפשר כדי למנוע מהם להתפשט ולגרום לנזק נוסף. מזיקים אלו עלולים לתקוף במהירות חלל ולזהם מזון ומשטחים בצואה, ברוק ובעור הנשר שלהם.

 

ניקיון הוא המפתח: תברואה ושליטה בג’וקים

כשמדובר בהדברת תיקן גרמני, הניקיון הוא המפתח. מזיקים אלה נמשכים למזון, מים ומחסה, מה שהופך אותו חשוב לחסל את מקורות המזון שלהם. הנה כמה טיפים לשמירה על ניקיון הבית או העסק שלכם וללא ג’וקים גרמנים.

 • לחסל את העומס:
  תיקנים גרמנים אוהבים להתחבא באזורים עמוסים, ולכן חשוב לשמור על המרחב שלכם מסודר. משמעות הדבר היא הסרת כל פריט מיותר מהבית או העסק שלך, כגון עיתונים ישנים, מגזינים וקופסאות קרטון. שימו לב במיוחד לאזורים שבהם מאוחסנים מזון, כמו מזווה וארונות.

 • לנקות שפיכות ופירורים:
  תיקנים גרמנים נמשכים למזון ולפירורים, לכן חשוב לנקות שפיכות ובלאגן ברגע שהם מתרחשים. המשמעות היא ניגוב משטחים, טאטוא רצפות ושאיבת שטיחים באופן קבוע. אל תשכח לנקות גם מזון לחיות מחמד או נשפך מים.

 • תוציא את הזבל:
  אשפה היא מקור מזון נוסף לתיקן גרמני, ולכן חשוב להוציא את האשפה באופן קבוע. משמעות הדבר היא ריקון פחי אשפה ופחי מחזור מדי יום ושמירה עליהם אטומים היטב. במידת האפשר, אחסן פחי אשפה מחוץ לבית או לעסק שלך כדי למנוע מג’וקים להימשך לריח.

 • איטום סדקים וחריצים:
  תיקנים גרמנים יכולים להיכנס לבית או לעסק שלך דרך סדקים וחריצים קטנים, לכן חשוב לאטום אותם. השתמש באיטום או בהפשטת מזג אוויר כדי לאטום רווחים סביב חלונות, דלתות וצינורות. שימו לב במיוחד לאזורים שבהם מים חודרים לחלל שלכם, כמו סביב כיורים ושירותים.

 

לקבלת הצעת מחיר וייעוץ בחינם, חייגו:

או השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם:

לקבלת הצעת מחיר וייעוץ בחינם, חייגו אלינו:
או השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם:


“דע את הנשק שלך”: הדברת תיקן גרמני עם החומרים הנכונים

כאשר מדובר בהדברת תיקן גרמני, בחירת חומרי ההדברה הנכונים היא קריטית. ישנם סוגים רבים ושונים של חומרי הדברה בשוק, לכל אחד יתרונות וחולשות משלו. חלקם יעילים יותר נגד תיקנים בוגרים, בעוד שאחרים מכוונים לביצים ולנימפות. חשוב לבחור חומר הדברה שתוכנן במיוחד עבור תיקנים גרמנים, מכיוון שסוגים אחרים עשויים שלא להיות יעילים.

סוג אחד פופולרי של הדברה להדברת תיקן גרמני הוא פיתיונות. מוצרים אלו מכילים רעל שפועל לאט שהתיקנים בולעים ולאחר מכן נושאים בחזרה לקן שלהם, שם הוא יכול להתפשט ברחבי המושבה. ניתן למקם פיתיונות במקומות אסטרטגיים, כמו מאחורי מכשירי חשמל או בסדקים ובנקיקים, כדי לכוון את הג’וקים היכן שהם חיים ומתרבים.

אפשרות נוספת להדברת תיקן גרמני הוא שימוש בתרסיסים. מוצרים אלו יכולים לשמש להרוג ג’וקים במגע ויכולים להיות יעילים בהפחתת האוכלוסייה. עם זאת, אין להסתמך על תרסיסים כאמצעי ההדברה הבלעדיים, מכיוון שהם עלולים לא להגיע לכל מקומות המסתור בהם מסתתרים ג’וקים.

בנוסף לפיתיונות ותרסיסים, ישנם גם אבק ואירוסולים שניתן להשתמש בהם להדברת תיקן גרמני. ניתן ליישם מוצרים אלה ישירות על סדקים וחריצים שבהם מסתתרים ג’וקים ויכולים לספק שליטה לאורך זמן. עם זאת, חשוב להשתמש במוצרים אלו בזהירות ובהתאם להוראות התווית, מכיוון שהם עלולים להיות מסוכנים אם משתמשים בהם בצורה לא נכונה.

 

יישום אסטרטגי: כיצד להשתמש בחומרי הדברה ביעילות

בכל הנוגע להדברת תיקן גרמני, חומרי הדברה יכולים להיות כלי יעיל. עם זאת, חשוב להשתמש בהם אסטרטגית כדי להבטיח אפקטיביות ובטיחות מירבית. להלן מספר טיפים לשימוש יעיל בחומרי הדברה:

 • קרא את התווית:
  לפני השימוש בכל חומר הדברה, קרא את התווית בעיון כדי להבין כיצד להשתמש בו בצורה בטוחה ויעילה. עקבו מקרוב אחר ההוראות, כולל כל אמצעי זהירות כמו לבישת כפפות או מסכה.

 • יישום ממוקד:
  כדי למקסם את היעילות ולמזער את החשיפה לבני אדם וחיות מחמד, יש למרוח חומרי הדברה רק באזורים בהם ידוע על קיומם של תיקנים גרמנים. זה עשוי לכלול סדקים וחריצים, מאחורי מכשירי חשמל ובמקומות מסתור אחרים.

 • סובב חומרי הדברה:
  שימוש יתר בחומרי הדברה בודד עלול להוביל לעמידות באוכלוסיות תיקנים גרמנים. כדי להימנע מכך, יש לסובב חומרי הדברה עם חומרים פעילים שונים כדי למנוע מהמזיקים לבנות עמידות.

 • טיפולי המשך:
  ייתכן שהדברה אחת של חומר הדברה לא תספיק כדי להדביר לחלוטין תיקנים גרמנים. ייתכן שיהיה צורך בטיפולי המשך כדי להבטיח שכל המזיקים חוסלו.

 • סיוע מקצועי:
  אם אינכם בטוחים כיצד להשתמש בחומרי הדברה בצורה בטוחה ויעילה, או אם יש לכם זיהום גדול, עדיף להתקשר לחברת הדברה מקצועית. הם יכולים לספק טיפולים ממוקדים ולהבטיח שננקטים כל אמצעי הבטיחות.

 

כוחה של מניעה: איטום נקודות כניסה

אחת הדרכים היעילות ביותר למנוע נגיעות תיקנים גרמנים היא לאטום את נקודות הכניסה שלהם. מזיקים אלו יכולים לחדור לבניין אפילו דרך הסדקים והרווחים הקטנים ביותר, לכן חשוב לבדוק היטב את הבית או העסק שלכם לאיתור נקודות כניסה פוטנציאליות.

התחל בבדיקת החלונות והדלתות שלך לאיתור פערים במסגרות או במסכים. ודאו שכל החלונות נסגרים היטב ושהתקנת פסי מזג אוויר בכל הדלתות. בדוק אם יש רווחים סביב צינורות, פתחי אוורור ושקעי חשמל, ואטום אותם עם בידוד אטימה או קצף.

נקודת כניסה נפוצה נוספת עבור תיקנים גרמנים היא דרך מערכת הביוב. כדי למנוע מזיקים אלה לחדור דרך הביוב, התקן מלכודות ניקוז או שסתומי סימון על כל הניקוז שלך. מכשירים אלה פועלים על ידי מניעת זחילה של ג’וקים דרך הצינורות ואל הבית שלך.

לבסוף, חשוב לשמור על הבית או העסק נקיים וללא עומס. תיקנים גרמנים נמשכים למקורות מזון ומים, לכן הקפידו לנקות מיד שפיכות ופירורים. אחסן מזון במיכלים אטומים ואל תשאיר מזון לחיות מחמד או מים בחוץ למשך הלילה.

 

אל תלך לבד: מתי להתקשר לאיש מקצוע לעזור בהדברת תיקן גרמני?

אמנם ישנן שיטות יעילות רבות להעלמת תיקנים גרמנים, אך לפעמים עדיף להשאיר זאת לאנשי המקצוע. אם ניסיתם מספר שיטות ועדיין לא הצלחתם להיפטר מהמזיקים הללו, אולי הגיע הזמן להזמין מדביר. לאיש מקצוע יהיה הידע והניסיון לזהות את מקור הנגיעות ולפתח תכנית הדברה מותאמת אישית להדברת תיקן גרמני.

בנוסף, אם יש לך זיהום חמור או גר בבניין דירות, חשוב לערב איש מקצוע. תיקנים גרמנים יכולים להתפשט במהירות מיחידה אחת לאחרת, מה שחשוב לנקוט בגישה מתואמת להשמדה. איש מקצוע יכול לעבוד עם בעל הבית או עם ניהול הנכסים שלך כדי להבטיח שהמפגע יטופל כראוי ולא יחזור.

בבחירת חברת הדברה, חשוב לבצע את המחקר. חפשו חברה בעלת רישיון, מבוטחת ובעלת ניסיון בהתמודדות עם תיקנים גרמנים. בקש הפניות וקרא ביקורות מקוונות כדי להבטיח שאתה שוכר חברה בעלת מוניטין. בנוסף, שאל על שיטות ההשמדה שלהם וכל ערבויות שהם מציעים.

עבודה עם מדביר מקצועי יכולה לתת לכם שקט נפשי ולעזור לכם להיפטר אחת ולתמיד מהתיקנים הגרמנים. למרות שזה עשוי להיות מפתה לנסות להתמודד עם הבעיה בעצמך, לפעמים עדיף להשאיר את זה למומחים. על ידי עבודה עם איש מקצוע, תוכלו לוודא כי הנגיעות מזוהות וסילוקן כראוי ולנקוט בצעדים על מנת למנוע את חזרתה בעתיד.

 

חלופות טבעיות: האם יש שיטות לא רעילות?

בעוד שחומרי הדברה יכולים להיות יעילים בהיפטרות מג’וקים גרמנים, הם לא תמיד האפשרות הטובה ביותר. אנשים רבים מודאגים מהסיכונים הבריאותיים הפוטנציאליים הקשורים בשימוש בכימיקלים בבתיהם. למרבה המזל, ישנן מספר חלופות טבעיות שיכולות להיות יעילות באותה מידה ללא הסיכונים.

אחת החלופות הטבעיות הפופולריות ביותר היא אדמה דיאטומית. אבקה זו עשויה משאריות מאובנות של יצורי ים זעירים ואינה רעילה לחלוטין. כאשר מפזרים אותם סביב אזורים שבהם ידוע כי תיקנים גרמנים מסתתרים, הקצוות החדים של כדור הארץ הדיאטומי יחתכו את השלדים החיצוניים שלהם, ויגרמו להם להתייבש ולמות.

חלופה טבעית נוספת היא חומצת בור. חומר זה הוא מרכיב נפוץ בחומרי ניקוי ביתיים רבים וניתן למצוא אותו ברוב חנויות לחומרי בניין. כאשר מערבבים אותה עם סוכר ומים, חומצת בור הופכת לפיתיון קטלני עבור תיקנים גרמנים. הם יימשכו לריח המתוק של הסוכר, אבל חומצת הבור תהרוג אותם ברגע שהם יבלעו אותה.

שמנים אתריים הם גם שיטה לא רעילה פופולרית להיפטר מג’וקים גרמנים. שמן מנטה, במיוחד, ידוע כדוחה את המזיקים הללו. כל שעליך לעשות הוא לערבב כמה טיפות של שמן מנטה עם מים ולרסס אותו סביב אזורים שבהם ידוע כי תיקנים גרמנים מסתתרים. הריח החזק של השמן ירחיק אותם.

חלופה טבעית נוספת היא להשתמש במלכודות דביקות. המלכודות הללו מצופות בחומר דביק שילכוד תיקנים גרמנים כשהם עוברים עליהם. אמנם שיטה זו אינה יעילה כמו חומרי הדברה, אך היא יכולה להיות דרך טובה לנטר את רמת הנגיעות בביתכם.

 

מסקנה: ניצחון במלחמה נגד תיקנים גרמנים

לסיכום, להיפטר מג’וקים גרמניים מצריכה גישה רב-כיוונית הכוללת זיהוי הנגיעות, ניקוי וחיטוי האזור הפגוע, שימוש אסטרטגי בחומרי הדברה ואיטום נקודות כניסה. המניעה היא גם מפתח, שכן נקיטת צעדים כדי לשמור על הבית או העסק שלך נקיים וללא עומס יכולה לעזור להרתיע את המזיקים הללו מלהתגורר. בעוד חלופות טבעיות עשויות להיות יעילות במקרים מסוימים, הדברה מקצועית עשויה להיות נחוצה כדי לחסל לחלוטין מכת תיקן גרמני. זכור, ככל שאתה מחכה יותר כדי להתמודד עם הבעיה, כך היא עלולה להחמיר. עם קצת התמדה והכלים הנכונים, תוכלו לנצח במלחמה נגד תיקנים גרמנים ולשמור על הבית או העסק נקי ממזיקים.

הדברת תיקן גרמני יעיל דורש שילוב של ניקוי יסודי, שימוש נכון בחומרי הדברה ואמצעי מניעה. על ידי ביצוע שלבים אלה, אתה יכול לשמור על בית ללא ג’וקים ולהגן על בריאות המשפחה שלך.

 

לקבלת הצעת מחיר וייעוץ בחינם, חייגו:

או השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם:

לקבלת הצעת מחיר וייעוץ בחינם, חייגו אלינו:
או השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם:

יש לכם בעיה מזיקים? צריכים עזרה עם הדברת מזיקים מכל הסוגים? תנו לנו לטפל בבעיה שלכם

רוצים להעלים את המזיקים? התקשרו עכשיו

או השאירו פרטים ונחזור אליכם במהירות:

איזורי השירות שלנו

השאירו פרטים ונחזור אליכם במהירות:

או חייגו אלינו וקבלו הצעת מחיר משתלמת