היתר הדברה מספר: 3091 ו-1490

|

באישור המשרד לאיכות הסביבה ✔️

Bergerz סֵמֶל

דרך נגבה 71

רמת-גן, ישראל

→ נווטו באתר

הדברות מכרסמים – מידע ועובדות

ישנן תקופות מסוימות בשנה בהן עכברושים ועכברים עשויים להיכנס לביתכם. חדירת עכברים לבתים מתרחשת בדרך כלל לאחר עונת הקציר המאלצת את העכברים להימלט ממחבואם בשדות. הסיכונים הכרוכים במזיקים מסוג המכרסמים ידועים ובראשם העברת מחלות והפצתן לבני האדם.

לפני ששוקלים לחפש שיטות הדברות שונות יש לזכור כי מאחר וחומרי ההדברה בהם משתמשים בעת ביצוע הדברות מכרסמים לרוב מסוכנים מאוד לאדם ומצריכים טיפול זהיר מומלץ לא לבצע הדברות מסוג זה לבד אלא רק על ידי מקצוענים מוסמכים.

מידע קשור:

הדברות מכרסמים החל מ-250 ₪

  • ניקוי וחיטוי המקום - כולל אחריות מלאה בסיום העבודה
  • מדביר מוסמך ברישיון המשרד להגנת הסביבה
  • שירות 24 שעות ביממה
  • שירות בפריסה ארצית רחבה

להתייעצות עם מדביר מוסמך, חייגו אלינו:

מידע ועובדות על מכרסמים

עכברים וחולדות הנם עיוורי צבעים וטווח הראיה שלהם מוגבל למספר מטרים מוגבלים, אך יכולת התנועה שלהם מפותחת מאוד מגיעה עד לטווח של 20-35 מטרים קדימה ויותר. מכרסמים פעילים בעיקר בלילה ועל כן שימוש במלכודות לביצוע הדברות מכרסמים יהווה פתרון יעיל למדי כנגדם.

למכרסמים אלו חוש טעם מפותח ועל כן הפיתיונות המכילים חומרים המיועדים לצורך הדברות או מזוהמים בניחוחות של כימיקלים אחרים עשויים לדחות אותם. גם נגיעה בפיתיונות לאחר עישון סיגריה עשוי לדחות את המכרסמים מלגעת בפיתון. לעכברים ועכברושים יש גם חוש ריח מפותח. הם מסמנים פתחי יציאה בשתן ונעזרים בחוש הריח שלהם לזיהוי הניחוח במסלול שבין פתח היציאה ומקור המזון.

למכרסמים חוש שמיעה ומישוש מפותחים הודות לשיערות הרגישות שנמצאות על גופם. הם נסמכים בעיקר על ריח ומגע שינחו אותם בזמן התנועה. הטריטוריות של מרבית העכברושים הנן בטווח של 35-75 מטרים מהקן. לעכברים הטריטוריות הממוצעות בתוך בניינים הנן בטווח של 6-25 מטרים – מידע זה חשוב ביותר כשמבצעים הדברה של מכרסמים. יש למפות את השטח היטב.

אז אילו שיטות הדברות קיימות כנגד מכרסמים?

פתרון אפשרי אחד הוא פיזור חומרים רעילים כגון גלילי רעל אנטי-קוגלנטי (חומר הנוגד קרישה). הדברות בשיטה זו מתבצעות על ידי אכילת הרעל על ידי המכרסם ונוגד הקרישה גורם למכרסם למות מאיבוד דם בהשפעה אטית של שבוע-שבועיים. השימוש ברעל זה הינו מסוכן ביותר גם לבני האדם וגם לחיות הבית (שכן מנגנון קרישת הדם של היונקים זהה לזה של המכרסמים) ולכן מומלץ לתת לחברת הדברה מוסמכת לבצע הדברת מכרסמים ולדאוג לניקוי השטח מהשיירים והפגרים.

סטריכנין – החומר הידוע כרעל עכברים הינו אלקלואיד גבישי רעיל והוא גורם לעוויתות שרירים ובסופו של דבר למוות עקב חנק או תשישות. הסטריכנין מסוכן ביותר גם לכלבים ולבני אדם, דבר המסביר את הירידה החדה בשימוש בסטריכנין כאמצעי הדברה נגד מכרסמים החל משנות ה- 90 של המאה ה- 20.

התחליף הנפוץ לסטריכנין המסוכן הינו פתיון הדברות המכיל אבץ פוספיד. בתהליך הידרוליזה משתחרר לאוויר ריח חזק של החומר פוספין מהפתיון – ריח הידוע כמושך מכרסמים אך דוחה לחיות אחרות. פתיונות אבץ פוספיד מיוצרים בדרך כלל בצורת אבקה שחורה, המכילה 75% אבץ פוספיד, ו-25% אנטימון אשלגן טרטרט (סם מעודד הקאה למקרה והחומר נבלע בטעות על ידי בני אדם או חיות בית), חומרים אלו יעילים עד מאוד בחיסול מכרסמים ובעיקר בהדברת חולדות, במידה וישם לכם בעיה מזיקים ולא מכרסמים כגון הדברת נמלים, מגוון המוצרים מעט שונה ויש לקרוא על אותם חומרים בקפידה.

מסיבה זו הדברות בצורת מלכודות מכאניות ידידותיות הרבה יותר לאדם ולסביבה ויעילות יותר בלכידת המכרסמים. בכל אופן ההמלצה הגורפת היא לא לנסות לטפל לבד בבעיית המכרסמים. באם זיהיתם עכברים או עכברושים בביתכם פנו לחברת הדברה מוסמכת בעלת רישיון מהמשרד לאיכות הסביבה. שימו לב כי אותה חברת הדברות שמבצעת את העבודה מחזיקה במלכודות שאושרו לשימוש על ידי המשרד לאיכות הסביבה.

לקבלת הצעת מחיר וייעוץ בחינם, חייגו:

או השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם:

לקבלת הצעת מחיר וייעוץ בחינם, חייגו אלינו:
או השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם:

רוצים להעלים את המזיקים? התקשרו עכשיו

או השאירו פרטים ונחזור אליכם במהירות:

איזורי השירות שלנו

השאירו פרטים ונחזור אליכם במהירות:

או חייגו אלינו וקבלו הצעת מחיר משתלמת