ברגר הדברות נותנת שירותיה בכל אזור השרון, השפלה והמרכז

ריסוס נגד נמלים

שיטת ההדברה הנפוצה ביותר נגד נמלים הינה ריסוס. שימוש בריסוס מתבצע לרוב באמצעות חומר ריסוס נמלים נטול ריח, אך חשוב לזכור כי נטול ריח אינו אומר שחומר הריסוס פחות רעיל.

באם הנכם סובלים מבעיית נמלים, מומלץ שלא לנסות ולבצע הדברה או ריסוס לבדכם אלא לפנות לחברת הדברה מוסמכת הפועלת עם רישיון המשרד לאיכות הסביבה. היתרון הניכר ביותר של ביצוע ריסוס באמצעות חברה הדברה היא קבלת אחריות לתקופה ארוכה על ביצוע העבודה – ודאו כי חברת ההדברה שבחרתם אכן מעניקה אחריות מסודרת. בכל אופן כדאי לדעת שחומרי הריסוס וההדברה הנמכרים לציבור הרחב ההלא-מקצועי, אינם יעילים לטווח הארוך ועל כן פעילותם קצרה יחסית.

נמלה אורחת חדשה בישראל

בנוסף לנמלים המוכרות בישראל, הנמלה החומה והשחורה כדאי לדעת כי בשנים האחרונות הופיעה בישראל נמלת האש מדרום אמריקה. נמלת האש הינה נמלה קטנה שגודלה חצי סנטימטר וצבעה כתום-אדום. נמלה זו עוקצת ומפרישה ארס חזק הגורמת לעקיצות להיות מגרדות ומכאיבות. מאחר וככל הנראה נמלת האש הגיעה לכאן שלא במתכוון על ידי בני האדם וטרם נמצאו לה אויבים טבעיים בישראל (בעלי חיים הניזונים ממנה) היא מתפשטת, ולאחר שנצפתה לפני מספר שנים באזור בקעת הירדן נמצאה נמלת האש בשנה האחרונה גם באזור המרכז. מסיבה זו ישנה חשיבות גבוהה לביצוע ריסוס נגד נמלים, במיוחד בבתים הגובה פני הקרקע או הקרובים יותר לשטחים פתוחים ולא מיושבים.

הכנת הבית לקראת ריסוס נמלים

ריסוס נגד נמלים מצריך הכנת הבית מבעוד מועד. ברוב המקרים עדיף לבצע הדברת דירה טרם הכניסה למגורים בבית כאשר הוא ריק וללא חפצים כלל. באם מבוצע ריסוס נגד נמלים בבית בו מתגוררים כבר, יש לבצע את הדברים הבאים:

 • הוציאו את כל הכלים המזון מארונות המטבח.
 • באם מתבצעת הדברה גם בחדר השינה הוציאו מהמגירות והארונות את כל הביגוד והנעליים.
 • הרחיקו את הרהיטים מהקירות ומקמו אותם במרכז החדר.

כיצד מתבצע תהליך הריסוס?

כפי שצוין קודם לכן, כיום חומר הריסוס בו נעשה השימוש העיקרי הוא ללא ריח אך הוא עדיין נכלל בחומרים בעלי רמת רעילות גבוהה. ההדברה מתבצעת בעיקר סביב הרצפה ובפאנלים, במשקופים ומאחורי הארונות – מקומות המועדים לחדירת נמלים (מאחר ולעתים קרובות נמלים חודרות לבית מתוך פנים הקיר או דרך צינורות הביוב). לאחר ביצוע הדברה של נמלים יש להשאיר את הבית אטום למספר שעות. לילדים, בעלי חיים, נשים בהריון ולקשישים מומלץ שלא לשהות בבית בלילה הראשון.

טיפול בבית לאחר הריסוס

לאחר ששבים לבית חשוב לנקות את משטחי העבודה במטבח (שיש, שולחנות, מדפים) אך בכדי לקבל יעילות מקסימאלית אין לשטוף את רצפת הבית לפחות ארבע ימים על מנת לאפשר לחומר לפעול. את הביגוד והכלים ניתן להשיב פנימה לארונות אך יש לנגב עם סמרטוט לח את הארונות והמגירות קודם לכן.

coments

  רוצים ללמוד עוד?

  rat imag

  הדברת מפעלי מזון

  תאריך: 17.04.2019

  לקריאה

  rat imag

  הרחקת יונים – כל מה שצריך לדעת

  תאריך: 17.04.2019

  לקריאה

  rat imag

  מדוע חייבים לעשות ניקיון אחרי הדברה

  תאריך: 19.03.2019

  לקריאה

  rat imag

  הדברת דבורים – כל מה שחשוב לדעת

  תאריך: 04.03.2019

  לקריאה

  השאירו פרטים ונחזור בהקדם

  test

  rat imag

  הדברת מפעלי מזון

  תאריך: 17.04.2019

  לקריאה

  rat imag

  הרחקת יונים – כל מה שצריך לדעת

  תאריך: 17.04.2019

  לקריאה

  rat imag

  מדוע חייבים לעשות ניקיון אחרי הדברה

  תאריך: 19.03.2019

  לקריאה

  rat imag

  הדברת דבורים – כל מה שחשוב לדעת

  תאריך: 04.03.2019

  לקריאה

  תמונה

  contacttodaygreen[1]

  Call Now Button