ברגר הדברות נותנת שירותיה בכל אזור השרון, השפלה והמרכז

ריסוס נגד ג’וקים

תיקנים (ג’וקים) נחשבים לאחד המזיקים הנפוצים ביותר בישראל, ולאחד המזיקים השנואים ביותר גם כן. על אף שאינם נושכים או עוקצים הם מושא הפחד העיקרי של נשים (וגם גברים). החשש מהג’וקים מוצדק למדי, גם אם אינם נושכים או עוקצים הם מפיצים מחלות רבות ומסוכנות עקב העובדה שהם חיים בעיקר בביוב ובצנרת בניינים ומאחר והם נוטים “לסמן” טריטוריה באמצעות חלקי גופות של ג’וקים אחרים אותם הם מפזרים בתוך הארונות ובמקורות מזון – בהחלט ישנו בסיס אמיתי לחשש מהם. מסיבה זו, ריסוס נגד ג’וקים נחשב עד היום לסוג ההדברה הנפוץ והמבוקש ביותר בישראל ובמדינות רבות אחרות בעולם.

ריסוס ג’וקים ביתי או מקצועי?

העשור האחרון מאופיין בעלייה במודעות לחשיבותו של ריסוס מקצועי. ההבנה כי ריסוס ביתי, המבוצע על ידי חומרי ההדברה הנמכרים בשוק הקמעונאי ליחידים הינו קצר טווח וכי אינו מונע לחלוטין את חזרת תופעת התיקנים בזמן הקרוב, הביאה רבים להעדיף ריסוס מקצועי המבוצע על ידי חברת הדברה. ריסוס נגד ג’וקים המבוצע כך גם יעיל יותר מאחר והריסוס נעשה גם על הקינים ועל מרבצי הדגירה של התיקנים וגם מחזיק מעמד לזמן רב יותר.

מה עם הנזקים של הריסוס לבני אדם?

בעקבות שינוי עולמי ביחס לתקנים בריאותיים של חומרים כימיים, גם חומרי הדברה הותאמו לתקנים החדשים. בעבר חומרים רבים היו ברמות ריכוז גבוהות מדי וגרמו לבעיות בריאותיות ולנזקים סביבתיים חמורים כאשר באו במגע עם מקורות מים או עם הטבע. משמעות הדבר היא שכיום גם ריסוס ג’וקים כימי נעשה בהתאם לתקני בריאות מחמירים עולמיים ועל כן הנזק לבני אדם והנזק הסביבתי מופחתים ביותר. חברות ההדברה המקצועיות מחויבות לפעול על פי רישיון של המשרד לאיכות הסביבה ובעיקרון ריסוס נגד ג’וקים המבוצע בבתים אינו מזיק לבני אדם כל עוד מקפידים על הנחיות המדבירים – להשאיר את הבית מאוורר ולא להיכנס אליו לפחות 5-6 שעות לאחר ביצוע ההדברה.

שינוי נוסף הקשור לנושא זה הינו כניסתם לשוק של מוצרי הדברה ירוקה וטבעית וגם ביולוגית/אורגנית. מוצרים אלו מבוססים אך ורק על חומרים אורגניים מהטבע ומיועדים למטרות שונות. כיום ניתן להזמין אצל מרבית חברות ההדברה גם הדברה ביולוגית וניתן לרכוש לבד בשוק הקמעונאי מוצרי הדברה ירוקה שונים טבעיים ואורגניים בלבד. כל הנושא של הדברה הטבעית נמצא עדיין בעיצומו של תהליך פיתוח מעמיק, ובעתיד ניתן יהיה להחליף כל סוג של ריסוס כימי בריסוס אורגני. המשמעויות לכך רבות – גם פחות נזקים לבני האדם וגם הרבה פחות נזק לסביבה אם בכלל.

לסיכום

ניתן בהחלט לעמוד מקרוב על השינויים הרבים שנעשים בתחום של הדברות נגד מזיקים שונים ובתוכם ג’וקים/תיקנים. הודות לייעול השיטות והתאמתם גם לתקנים הבינלאומיים וגם לאנשים החוששים מביצוע ריסוס ניכר כי בעתיד לא יהיה בית שיחשוש מביצוע ריסוס ג’וקים מקצועי שגם יחזיק מעמד לאורך זמן וגם יהיה יעיל יותר כנגד מזיק שנוא זה.

 

coments

  רוצים ללמוד עוד?

  rat imag

  הדברת מפעלי מזון

  תאריך: 17.04.2019

  לקריאה

  rat imag

  הרחקת יונים – כל מה שצריך לדעת

  תאריך: 17.04.2019

  לקריאה

  rat imag

  מדוע חייבים לעשות ניקיון אחרי הדברה

  תאריך: 19.03.2019

  לקריאה

  rat imag

  הדברת דבורים – כל מה שחשוב לדעת

  תאריך: 04.03.2019

  לקריאה

  השאירו פרטים ונחזור בהקדם

  test

  rat imag

  הדברת מפעלי מזון

  תאריך: 17.04.2019

  לקריאה

  rat imag

  הרחקת יונים – כל מה שצריך לדעת

  תאריך: 17.04.2019

  לקריאה

  rat imag

  מדוע חייבים לעשות ניקיון אחרי הדברה

  תאריך: 19.03.2019

  לקריאה

  rat imag

  הדברת דבורים – כל מה שחשוב לדעת

  תאריך: 04.03.2019

  לקריאה

  תמונה

  contacttodaygreen[1]

  Call Now Button