ברגר הדברות נותנת שירותיה בכל אזור השרון, השפלה והמרכז

הדברת קרציות

שיטות הדברה ירוקות נגד קרציות

כמעט כל בעל בית קרקע באזור חקלאי או פתוח, כמו גם בעלי כלבים, נתקלו לפחות פעם אחת בחייהם בהופעת קרציות. הקרציות משתייכות למשפחת הטפילים החיצוניים הניזונים מדם של יונקים, עופות, זוחלים ודו-חיים.

קרציות ידועות כגורם המעביר מחלות בין בני אדם ובעלי חיים, כאשר המוכרות והנפוצות במחלות המועברות על ידי קרציות בארץ הן קדחת הבהרות וקדחת המערות. מסיבה זו ביצוע טיפולים מונעים על בסיס קבוע או הדברת קרציות במקרה הצורך חשובים לאין ערוך.

הקרציה הנה מזיק עמיד ביותר ואחת הסיבות לכך היא יכולתה לחיות זמן רב בתרדמת עד אשר היא חשה חום או פליטת פחמן דו-חמצני בנשיפת בעלי חיים והיא נצמדת לגופם החם.

קרציות – כאשר יש חשד להופעת קרציות בשטח הבית רצוי לבצע בדיקה ראשונית להיקף הנגע, עוד לפני פנייה אל שירותי הדברה. דרך אחת לקבוע את הקף נוכחות הקרציות ומיקומן בשטח הבית, היא לקיחת דגימה באמצעות בד פשוט. ניתן להשתמש בציפית לבנה ישנה או בד גדול יותר (רצוי בצבע לבן חלק או בהיר דיו בכדי שיהיה אפשרי לראות עליו חרקים). פשוט יש להניח את הבד על הדשא ולגרור אותו לאט ולשפשפו על צמחים הנמצאים בגובה 40-120 ס”מ מהאדמה. מדי פעם יש לעצור ולבדוק האם יש קרציות על הבד (חשוב להביט היטב שכן כמה קרציות עשויות להיות קטנות מאוד) ולציין מיקומים נגועים בשרטוט של השטח כמפתח להדברת קרציות שתבוצע באזור.

שיטות למניעת הופעת קרציות ללא חומרים כימיים ולפני צורך בביצוע הדברה כוללות:

 • כיסוח הדשא.
 • הסרת אזורים סבוכים ובניית גדר גבוהה שתמנע כניסת חיות נגועות. פעולות אלו גם ימנעו כניסת נשאי קרציות אחרים כגון מכרסמים.
 • הרחקת פסולת וערמות אשפה ירחיקו גם הם מכרסמים העשויים להיות נגועים בקרציות.
 • איטום פתחים בבית דרכם עשויים להיכנס בעלי חיים נושאי קרציות.

מגוון שיטות להדברת קרציות.

ברגע שנתגלו אזורים נגועים יש לבצע טיפולי הדברה במהירות האפשרית בכדי למנוע התפשטות הנגע וחדירת קרציות לתוך הבית, לביצוע הדברת קרציות מומלץ להיעזר באנשי מקצוע המוסמכים לכך והמכירים היטב את החומרים וסכנותיהם לבעלי חיים ולבני אדם.

עמידותן של הקרציות בפני החומרים הרגילים מחייבים שימוש בקוטלים מסוגים חזקים ביותר. טיפול ראשוני מתבצע באמצעות ריסוס חומרים מקבוצת הפיירתרואידים (Pyrethroids). לא כל חומר הדברות מתאים ויש לקרוא היטב את התווית שעל האריזה ולהתייעץ עם מומחים במידת הצורך.

שיטות הדברה – קיימים חומרי הדברת קרציות בצורת אבקות (אבקת דריון) שעשויים להיות פתרון טוב במקרים בהם קשה לבצע הדברה באמצעות ריסוס. אבקות המשמשות להדברות של קרציות עשויות להיות נהדרות בחללים בקירות, ברווחים ובגגות. יש לשים לב, להרחיק את האבקה מכל פתח המשמש לאוורור הבית. יש לכבס בטמפרטורה גבוהה או להיפטר ממצעים המשמשים את בעל החיים הנגוע בבית ומומלץ מאוד לבצע בדיקות על בסיס קבוע לבעל החיים ולמצעים עליו הוא ישן.

בדומה לסוגי הדברה שונים כגון הדברת נמלים יש לשם דגש על אזורים נוספים להם יש להקדיש תשומת לב מיוחדת בבדיקות לאיתור קרציות הם: פנלים, משקופי דלתות, חלונות וקצוות שטיחים. אסור לשכוח שהשיטה הטובה ביותר של הדברות היא קודם כל מניעת הבעיה. גם לאחר טיפול הדברה מוצלח, רצוי להיות ערניים ולהמשיך בבדיקות יזומות בבית ומחוצה לו אחת לחודש לפחות.

coments

  רוצים ללמוד עוד?

  rat imag

  הדברת מפעלי מזון

  תאריך: 17.04.2019

  לקריאה

  rat imag

  הרחקת יונים – כל מה שצריך לדעת

  תאריך: 17.04.2019

  לקריאה

  rat imag

  מדוע חייבים לעשות ניקיון אחרי הדברה

  תאריך: 19.03.2019

  לקריאה

  rat imag

  הדברת דבורים – כל מה שחשוב לדעת

  תאריך: 04.03.2019

  לקריאה

  השאירו פרטים ונחזור בהקדם

  test

  rat imag

  הדברת מפעלי מזון

  תאריך: 17.04.2019

  לקריאה

  rat imag

  הרחקת יונים – כל מה שצריך לדעת

  תאריך: 17.04.2019

  לקריאה

  rat imag

  מדוע חייבים לעשות ניקיון אחרי הדברה

  תאריך: 19.03.2019

  לקריאה

  rat imag

  הדברת דבורים – כל מה שחשוב לדעת

  תאריך: 04.03.2019

  לקריאה

  תמונה

  contacttodaygreen[1]

  Call Now Button